EP U21 Kvalifikacije: Senzacionalan preokret Hrvatske u Varaždinu!

Pred otprilike tisuću gledatelja odigrana je utakmica između mladih U21 reprezentacija Hrvatske i Bjelorusije povodom kvalifikacija za Europsko prvenstvo. U stresnoj utakmici naši mladi reprezentativci uspjeli su potpunim preokretom u posljednje tri minute utakmice stići do 2:1 pobjede pogocima Lorenca ŠimićaFilipa Benkovića.

Izbornik Nenad Gračan odlučio za postavu s tri napadača, ali u prvom poluvremenu naši reprezentativci nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti vrata gostiju Scheberbitskog. Već u petoj minuti nakon ubačaja iz kornera opasno prijeti Lorenco Šimić, ali lopta odlazi pokraj gola. Nekoliko minuta kasnije sjajan prodor Karačića, ali pokušaj glavom Jakolišu brani vratar gostiju. U prvih petnaest minuta još udarcem iz daljine prijeti Moro.

Nakon toga bude se gosti te prijete preko Gromyka i Klimovicha, ali nijedan udarac nije ugrozio vrata Posavca. U 23. minuti obećavajuća prilika za izabranike Nenada Gračana, ali odličan ubačaj Brekala Marin Jakoliš nije uspio pretvoriti u pogodak. Sve do 36. minute čekali smo na pravu šansu Hrvatske, kada Sosa probija lijevu stranu, sjajno ubacuje, a Vlašić je zamalo neprecizan. U 38. minuti dvojbena situacija kada u našem šesnaestercu pada Gromyko, ali sudac pokazuje da se igra nastavlja. U prvom poluvremenu ukupno su naši reprezentativci uputili sedam udaraca na gol gostiju, dok su Bjelorusi uputili četiri udaraca na gol Posavca.

U drugo poluvrijeme naši ulaze pomalo nervozni. U 48. minuti Bjelorusi vode nakon kornera u kojem pogodak postiže napadač gostiju Bakhar. Loša igra u drugom poluvremenu se nastavlja te nakon slabog postavljanja obrane Antilevski se spušta sam prema golu i puca, ali Posavec je siguran. U 57. minuti prva izmjena kod Hrvatske, van je izašao Ivanušec, a umjesto njega u igru je ušao Turčin. Naši se bude te prijete preko Jakoliša te Brekala, ali Scherbitski je siguran. U 74. najbolja prilika za male Vatrene, ali Turčinu sjajan udarac brani vratar gostiju. Nenad Gračan u 76. minuti iz igre vadi Nikolu Vlašića, a uvodi Andriju Balića. Vlašić je bio nagrađen velikim pljeskom varaždinske publike.

U 89. minuti zabilježen je ironični pljesak publike kad je jedna lopta sa sredine terena vraćena natrag u obranu. Stisnuli su naši u sudačkoj nadoknadi goste i to je urodilo plodom. Jednu dugačku loptu Lorenco Šimić posprema u gol nakon neuspješnog istrčavanja gostujućeg vratara. I tu nije bio kraj. Igrala se posljednja sekunda susreta kada Balić odlično ubacuje, a Benković postaje heroj naše reprezentacije i donosi pobjedu od 2:1.