EP U21: Natjecanje otvoreno remijem Švedske i Engleske

Na Kielce Stadium u Poljskoj otvoreno je 21. Europsko prvenstvo u nogometu, koje će se do 30. lipnja igrati u Lublinu, Kielcu, Gdyni, Bydgoszczu, Krakowu i Tychy.

Prvenstvo je otvoreno susretom između branitelja naslova, momčadi Švedske i Engleske, jedine momčadi koja je pobijedila Švedsku prije dvije godine u njihovom pohodu na zlato. Ovaj put završilo je bez pobjednika i bez pogodaka, a Blagult može više žaliti jer nije iskoristio kazneni udarac.

Nakon početnog ispitivanja snaga prvu priliku vidjeli smo u desetoj minuti, no Abraham je nakon kornera Ward-Prowsea volejom pucao preko gola. Na prvu iduću priliku trebali smo čekati do 28. minute, no Cibicki je nakon dvostrukog proigravanja s Tibblingom pucao preko gola.

U 34. minuti Murphy si je otvorio malo prostora, no također je pucao preko gola, baš kao i Olsson na drugoj strani pet minuta kasnije. I Abraham je dvije minute prije odmora škaricama pucao preko gola i na odmor se otišlo bez pogodaka.

Prvu priliku u nastavku vidjeli smo u 57. minuti kad je Cibicki pogodio gredu, a četiri minute kasnije Tri Lava odgovaraju silovitim pokušajem Bakera nakon kornera, koji zamalo odlazi preko gola. U 65. minuti švedska zamjena Strandberg imao je lijepu priliku, no pogodio je vanjski dio mreže.

U 71. minuti Ward-Prowse izveo je slobodni udarac s 20 metara, no Cajtoft je odličnom paradom obranio njegov pokušaj. Devet minuta kasnije Chilwell je srušio Wahlqvista u kaznenom prostoru i sudac je pokazao na bijelu točku. Međutim, Pickford je obranio Wahlqvistov pokušaj i ostalo je 0:0. Do kraja susreta Cibicki je minutu prije kraja pucao preko gola i završilo je podjelom bodova.