[VIDEO] EP U21, Skupina B: Hat-trick Asensija u deklasiranju Makedonije od Španjolske

Odigrana je i druga utakmica skupine B na Europskom U21 prvenstvu, u kojem je najveći favorit ovog natjecanja, momčad Španjolske, očekivano pobijedila debitanta na ovom natjecanju Makedoniju 5:0.

Već u trećoj minuti Mere je napravio neoprezan start ispred kaznenog prostora, no Velkoski je pucao pored gola, baš kao i Saul minutu kasnije. Makedonci se nisu preplašili jakih Španjolaca i u sedmoj minuti Nikolov je pucao zamalo pored gola, baš kao i Babunski minutu kasnije. Iz prve prave prilike Furija je povela. Gaya je centrirao u desetoj minuti, a Saul Niguez škaricama zabio za 1:0.

U 16. minuti već je 2:0. Saul je pronašao Asensia, koji s 25 metara fantastičnim pogotkom povisuje prednost Španjolaca. Mogao je 13 minuta kasnije Asensio zabiti i svoj drugi gol, no Aleksovski je njegov pokušaj loba izbio u korner. Ipak, u 35. minuti Bejtulai je igrao rukom u kaznenom prostoru, a Deulofeu je iskoristio kazneni udarac i na odmor se otišlo s 3:0.

Prvu priliku u nastavku imao je Denis Suarez, no u 53. minuti pucao je preko gola. Ipak, samo minutu kasnije Asensio je primio loptu na rubu kaznenog prostora, prošao jednog braniča Makedonije i povisio na 4:0. Mogao je kapetan Babunski smanjiti, no u 57. minuti pogodio je gredu.

U 72. minuti Marco Asensio upisao je svoj hat-trick. Primio je loptu na svojoj polovici, pretrčao 70-ak metara i postavio konačnih 5:0. Time je najveći favorit ovog natjecanja upisao uvjerljivu pobjedu i tako najavio pohod na naslov.