[VIDEO] EP U21, Skupina B: Pobjeda Španjolske, Makedonci izbacili Portugal!

Odigrane su utakmice posljednjeg, trećeg kola skupine B na Europskom U21 prvenstvu i momčadi su saznale svoju sudbinu. Prije ovog kola znalo se da je Španjolska osigurala prvo mjesto, a večeras ga je dodatno i potvrdila pobjedom nad Srbijom od 1:0. U drugom susretu Portugal je hvatao pobjedu od tri gola prednosti, ne bi li imao šanse za prolaz dalje kao najbolja drugoplasirana momčad, no to nije uspio, pošto je pobijedio Makedoniju sa samo 4:2.

Već nakon dvije minute Iuri je izveo korner, a igrač Barcelonine B momčadi Edgar Ie glavom zabio za 1:0. U 22. minuti Bruma si je otvorio malo prostora i s 20-ak metara povisio na 2:0, da bi samo dvije minute kasnije Paciencia mogao s tri metra povisiti na 3:0, no spreman je bio golman Siskovski. U 37. minuti Bruma je pucao zamalo pored gola, a kazna je stigla u 40. minuti kad je Bardi nakon soloprodora s preko 20 metara smanjio na 2:1.

U nastavku je Portugal ponovno prvi zabio gol. Iuri je lijepo pronašao Podencea, koji iz prve prizemnim udarcem povisuje na 3:1. Pritiskali su Portugalci i otvarali se, no nisu pronalazili put do gola Makedonije, koja je to iskoristila i nakon jedne kontre Elmas je uposlio Markoskog, koji zabija za 3:2 i izbacuje viceprvake s Eura. Do kraja susreta Bruma je samo u prvoj minuti sudačke nadoknade uspio postaviti konačnih 4:2, a Jota je minutu kasnije zaradio izravni crveni karton.

U drugoj utakmici Španjolska je u promiješanom sastavu s minimalnih 1:0 pobijedila Srbiju. U 38. minuti Denis Suarez iskoristio je odličan prizemni centaršut Odriozole i plasiranim udarcem zabio za prednost Furije, da bi svega tri minute kasnije Đurđević zbog udarca laktom dobio drugi žuti i isključujući crveni karton. Španjolci su to znali iskoristiti, imali nadmoć u pokušajima i posjedu, no Milinković-Savić spasio je Orlove pravog potopa.