EP U21, Skupina B: Portugal pobijedio Srbiju, majstorija Sanchesa

Nastavljeno je Europsko U21 prvenstvo u Poljskoj utakmicom skupine B, a natjecanje u ovoj grupi otvorili su viceprvaci, momčad Portugala i Srbija. Viceprvaci su uz podosta poteškoća upisali 2:0 pobjedu i na najbolji mogući način krenuli u natjecanje.

Već u petoj minuti vidjeli smo odličnu portugalsku priliku. Nakon što je Fernandes izveo slobodni udarac Neves je glavom pogodio gredu. Na iduću priliku čekali smo 27. minutu kad je Đorđević pucao pored gola. U 37. minuti Portugalci dolaze do vodstva. Jota je proigrao Podencea, koji centrira, a Milinković-Savić odbija loptu točno na nogu Guedesa, koji zabija za prednost prije odmora.

Već u 50. sekundi nastavka Đorđević je zabio gol, koji je opravdano zbog zaleđa poništen, a Grujićev udarac iz 53. minute obranio je Varela. U 59. minuti Živković je centrirao, a Grujić glavom s pet metara pucao pored gola. Tri minute kasnije i Gačinovićev pokušaj obranio je Varela, da bi Radonjić u 72. minuti pucao preko gola.

Nastavio se srpski pritisak i u 75. minuti, no Radonjić je nakon kornera poluvolejom pucao preko gola. Pet minuta prije kraja Medeiros je imao prvi portugalski udarac u nastavku, no pucao je pored gola. Ipak, u 88. minuti Sanches je fantastičnom asistencijom pronašao Fernandesa, koji postavlja konačnih 2:0. Tako su Portugalci izdržali pritisak Srbije i upisali svoju prvu pobjedu.