EP U21, Skupina B: Remi Srbije i Makedonije u susjedskom derbiju

Na Bydgoszcz Stadium otvoreno je drugo kolo skupine B Europskog U21 prvenstva, u kojem su se susreli Srbija i Makedonija. Susjedski dvoboj završio je bez pobjednika, 2:2, a Makedonci su postigli dva gola iz tri udarca na susretu.

Prvu priliku vidjeli smo u desetoj minuti, no Gačinovićev poluvolej otišao je preko gola. Dvije minute kasnije Živković je centrirao, a Grujić glavom pucao pored gola. Do vodstva Orlovi stižu u 24. minuti. Gačinović je došao do lopte na rubu kaznenog prostora i iz prve pogodio za prednost Srbije. Do kraja poluvremena još je Grujić pucao pored gola i na odmor se otišlo s minimalnih 1:0.

Nastavak je otvorio Bardi prvim makedonskim udarcem na susretu iz slobodnog udarca, no Milinković-Savić je bio na mjestu. U 64. minuti Živković igra rukom u kaznenom prostoru i Škot Madden pokazuje na bijelu točku. Bardi je bio siguran i izjednačio na 1:1.

Probudila se tada ponovno Srbija, Maksimović i Ristić pucali su pored gola, međutim, sedam minuta prije kraja Gjorgjev je udarcem s ruba kaznenog prostora ostavio Milinković-Savića na krivoj nozi i preokrenuo rezultat na 2:1.

Tri minute prije kraja Aleksovski je obranio pokušaj Ožegovića, no ništa nije mogao u 90. minuti. Nakon slobodnog udarca Đurđević je glavom izjednačio na 2:2. Mogla je Srbija ponovno povesti u prvoj minuti sudačke nadoknade, no Živković je glavom pogodio stativu i susret je završio podjelom bodova.