[VIDEO] EP U21, Skupina C: Česi šokirali Talijane, Donnarumma primio gol s 30 metara

Prva utakmica drugog kola skupine C na Europskom U21 prvenstvu je iza nas, a svjedočili smo iznenađujućoj 3:1 pobjedi Češke nad jednim od velikih ovogodišnjih favorita, Italijom.

Prvi udarac vidjeli smo u 11. minuti, no Bernardeschi je pucao ravno u Zimu. Deset minuta kasnije Hašek je pucao pored gola, no Česi do vodstva dolaze u 24. minuti. Schick je uposlio Travnika, koji zaobilazi Ruganija i uz samu vratnicu zabija za 1:0.

Samo dvije minute kasnije Berardi je na drugoj strani pucao zamalo pored gola, baš kao i Petagna u 33. minuti. Do kraja poluvremena Zima je još jednom obranio pokušaj Bernardeschija i na odmor se otišlo s minimalnim vodstvom Čeha.

Prvu priliku u nastavku imao je Berardi, no u 52. minuti iskosa je pucao ravno u Zimu. Golman je i dvije minute kasnije obranio sjajan pokušaj Bernardeschija, kao i još jedan pokušaj Berardija iz slobodnog udarca u 64. minuti.

Pritisak Italije urodio je plodom u 70. minuti. Berardi je primio loptu i pucao, Zima je obranio njegov udarac, no lopta mu se ponovno odbila i glavom ju je poslao u mrežu za izjednačenje. Samo tri minute kasnije Petagna je mogao preokrenuti rezultat, no lob mu je završio na vanjskom dijelu mreže.

Kazna je stigla na drugoj strani. U 79. minuti Travnik je uposlio Havlika u kaznenom prostoru, a on u bliži Donnarummin kut zabio za 2:1. Pet minuta prije kraja Luftner je primio loptu, napravio par koraka i s 30 metara probio Donnarummu za konačnih 3:1.