EP U21, Skupina C: Italija pobijedila Njemačku, no obje momčadi izborile polufinale

Odigrane su i utakmice posljednjeg, trećeg kola skupine C na Europskom U21 prvenstvu i saznali smo i posljednje polufinaliste. To su momčadi Njemačke i Italije, koja je pobijedila Nijemce 1:0, no Elf je prošao dalje kao najbolja drugoplasirana momčad.

U prvoj prilici već smo vidjeli gol, no Stark se nalazio u zaleđu pa je opravdano poništen. U 13. minuti Pollersbeck je obranio pokušaj Benassija, kao i pokušaj Pellegrinija sedam minuta kasnije. Ipak, ništa nije mogao u 30. minuti. Dahoud je krivo predao loptu u svom šesnaestercu, a pokupio ju je Bernardeschi i kroz noge Pollersbecka zabio za 1:0.

Nastavak je otvorio Weiser udarcem iz daljine, koji je otišao pored gola, dok je Pellegrinijev udarac iz 61. minute Pollersbeck krajnjim naporom izbio u korner. Osam minuta kasnije napokon smo vidjeli i pokušaj Gnabryja, no otišlo je pored gola.

Italija (4-4-2)

Donnarumma – Conti, Caldara, Rugani, Barreca – Chiesa (Petagna 78′), Gagliardini, Pellegrini, Benassi – Berardi (Locatelli 86′), Bernardeschi (30.)

Njemačka (4-2-3-1)

Pollersbeck – Toljan, Stark, Kempf, Gerhardt – Dahoud (Jung 72′), Arnold – Weiser (Amiri 76′), Meyer (Philipp 67′), Gnabry – Selke

Vrijedi spomenuti i kako je u susretu igranom samo za prestiž Danska pobijedila Češku 4:2.

U 23. minuti Andersen je iskoristio asistenciju Pedersena i u padu klizećim startom zabio za 1:0. Ipak, sjajnim udarcem ispod grede s ruba kaznenog prostora Schick je u 27. minuti izjednačio. Dansku u vodstvo nakon polukontre vraća Zohore nakon asistencije Andersena, a u 54. minuti Jankto je centrirao, a Chory glavom ponovno izjednačio. U 73. minuti Zohore je nakon četiri na dva kontre ponovno vratio prednost Danskoj, da bi konačnih 4:2 postavio Ingvartsen i donio prvu pobjedu Skandinavcima.

Time smo saznali i parove polufinala, koji su na rasporedu 27. svibnja, a sastaju se Engleska i Njemačka te Španjolska i Italija.