EP U21, Skupina C: Njemačka s lakoćom deklasirala Dansku

I druga utakmica drugog kola skupine C na Europskom U21 prvenstvu je iza nas, a u Krakowu je Njemačka s lakoćom deklasirala Dansku. Sudionici polufinala na prošlom Euru izgubili su 3:0 i bez boda nakon dva kola nemaju šansu za prolazak dalje.

Prvu priliku imao je Weiser, no u desetoj minuti pucao je zamalo pored gola. 12 minuta kasnije i Meyer je pucao pored gola, a prvi udarac u okvir vidjeli smo u 28. minuti, no Selke je pucao ravno u Hojbjerga. Prvi danski pokušaj imao je Hjulsager, no u 31. minuti njegov udarac iskosa obranio je Pollersbeck, a Ingvartsen je u 38. minuti pucao pored gola i na odmor se otišlo bez pogodaka.

Iz prve prave prilike u nastavku Elf je poveo. Toljan je uposlio Selkea, koji lijepim udarcem iz prve s ruba kaznenog prostora zabija za 1:0. 9 298 gledatelja tada je gledalo još čvršću utakmicu u kojoj Nijemci nisu ostavljali previše prostora u obrani, no Zohore je u 69. minuti uspio uputiti udarac, ali Pollersbeck je lijepom paradom otklonio opasnost.

Ipak, u 73. minuti dolazi do rješenja pitanja pobjednika. Nakon kornera Kempf se našao na pravom mjestu i poluvolejom pogodio za 2:0. Šest minuta kasnije Jung je petom proigrao Amirija, koji prolazi kroz dvojicu postavlja konačnih 3:0.