EP U21, Skupina A: Domaća Poljska do remija protiv Švedske iz kaznenog udarca u sudačkoj nadoknadi

Drugu današnju utakmicu na Europskom U21 prvenstvu na Areni Lublin odigrali su domaća momčad Poljske i branitelj naslova Švedska. Susret je završio podjelom bodova, nakon što je Poljska postigla izjednačujući gol iz sumnjivo dosuđenog kaznenog udarca u sudačkoj nadoknadi.

Već u šestoj minuti domaćin je poveo. Kownacki je probio desnu stranu i prizemno centrirao, a Lukasz Moneta zabio za prednost Poljaka. Tri minute kasnije Stepinski se našao sam ispred Cajtofta, no golman Skandinavaca upisao je prvu, veliku obranu. Na iduću priliku čekali smo sve do 28. minute, kad se Strandberg našao u lijepoj prilici, no Wrabel je obranio njegov pokušaj.

Pet minuta kasnije Cibicki je pucao pored gola, da bi Blagult do izjednačenja došao u 36. minuti. Wrabel je obranio prvotni pokušaj Franssona, no na pravom mjestu našao se Strandberg i izjednačio. Četiri minute prije odmora Švedska je preokrenula rezultat. Korner je izveo Olsson, a Une Larsson glavom zabio za 2:1, ujedno i rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Stepinski je otvorio nastavak snažnim udarcem u 53. minuti, no Cajtoft je bio spreman, a golman Švedske obranio je i udarac u situaciji jedan na jedan i dvije minute kasnije nakon udarca Linettyja.

U 67. minuti napokon smo vidjeli nešto i od Šveđana, no Hallberg je s 30 metara pogodio vanjski dio mreže. Deset minuta kasnije Engvallov pokušaj obranio je Wrabel, a osam minuta prije kraja Cajtoft je na drugoj strani krajnjim naporom izbio pokušaj Kownackog u korner.

I onda, kad su svi očekivali švedsku pobjedu, sudac je nasjeo na bacanje Frankowskog u kaznenom prostoru i dosudio kazneni udarac za domaćina, kojeg je Kownacki pretvorio u pogodak i postavio konačnih 2:2.