EP U21, Skupina A: Englezi osigurali polufinale, Slovaci čekaju rasplet ostalih skupina

Na Europskom U21 prvenstvu danas je bio odlučujući dan za momčadi skupine A, pošto su odigrani i susreti posljednjeg, trećeg kola. Branitelj naslova, momčad Švedske, igrala je protiv Slovačke i izgubila 3:0, dok je domaća Poljska također izgubila od Engleske 3:0. To znači kako su Englezi osvojili skupinu sa sedam bodova, dok će Slovaci čekati subotu ne bi li saznali hoće li završiti kao najbolja drugoplasirana momčad i na taj način izboriti polufinale.

Švedski glavni igrač Simon Tibbling ozlijedio se u prethodnoj utakmici i njegov izostanak osjetno se primjetio u nastupu Skandinavaca, koji su poraženi od Slovaka 3:0. Već u petoj minuti Chrien je ostao neobjašnjivo sam nakon kombinacije iz kornera i glavom zabio za 1:0. Slovački pritisak urodio je plodom u 23. minuti. Četvorica Šveđana ispala su u jednom potezu, a slovačku tranziciju iskoristio je Mihalik i povisio na 2:0. Prvi udarac Blagult je na susretu imao u 33. minuti kad je Wahlqvist prizemno centrirao, no Chovan je obranio pokušaj Cibickog. Četiri minute prije kraja prvog dijela Mihalik je centrirao, a Bero glavom pucao pored gola i na odmor se otišlo sa senzacionalnih 2:0.

U nastavku momčadi kao da su se pomirile s time da će stanje ostati kakvo je, a to je da će Slovačka osvojiti drugo, a Švedska treće mjesto. Prvi udarac vidjeli smo tek u 73. minuti i to je ujedno bio i pogodak. Šatka je došao do lopte na 20 metara od gola i uz samu stativu postavio konačnih 3:0.

Slovačka (4-1-4-1)

Chovan – Šatka (73.), Ninaj, Škriniar (5.), Mazan – Lobotka – Rusnak, Bero (Benes 86′), Chrien, Mihalik (23.) (Haraslin 90+1′) – Zrel’ak (Šafranko 70′)

Švedska (4-4-2)

Cajtoft – Wahlqvist, Larsson, Brorsson, Binaku – Mrabti, Hallberg (Eliasson 46′), Olsson (Asoro 72′), Fransson – Strandberg, Cibicki (Tanković 46′)

U drugom susretu Engleska je pobijedila Poljsku s identičnih 3:0. Već u sedmoj minuti Gray si je otvorio malo prostora i s ruba kaznenog prostora doveo Tri Lava do vodstva. U 69. minuti Englezi su osigurali pobjedu. Nakon polukontre Gray je upisao asistenciju, a Murphy povisio na 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Baker iz kaznenog udarca osam minuta prije kraja.