EP U23 Atletika: Martin Marković postavio vodeći rezultat Europe i osvojio zlato!

Hrvatska ima zlatnog u bacanju diska.

Mladi atletičar zagrebačkog Dinamo Zrinjevca, Martin Marković, osvojio je naslov prvaka Europe na bacačkom prvenstvu u portugalskoj Leiriji za uzrast do 23 godine. On je pobijedio s hicem od 63,24 metara iz posljednje serije te tako postavio vodeći rezultat Europe do 23 godine, kao i novi rekord zimskih bacačkih prvenstava.

“Ovaj rezultat sigurno je finale na bilo kojem seniorskom atletskom natjecanju. Martin ove sezone može baciti i preko 63,50 metara, a to je ujedno i norma za seniorsko Europsko prvenstvo u Berlinu“, izjavio je izbornik hrvatske atletske reprezentacije Mladen Katalinić.

Na ovom natjecanju još očekujemo i nastupe Anamarije Kožulj u bacanju kladiva, Marije Tolj u bacanju diska i Bartula Zemunika u disciplini bacanja koplja.