EP Vaterpolo: Hrvatska nadoknadila zaostatak i pobijedila Crnu Goru za polufinale

Barakude su izborile polufinale.

Hrvatska vaterpolo reprezentacija plasirala se u polufinale Europskog prvenstva, nakon što je u susretu četvrtine finala s 9:7 (1:2, 1:2, 4:2, 3:1) bila bolja od Crne Gore.

Crnogorci su veći dio susreta bili bolji i vodili. Na poluvremenu rezultat je bio 4:2 za naše susjede, koji su u jednom trenutku utakmice imali i vodstvo od tri gola razlike. Ipak, presudna je bila posljednja, četvrta četvrtina, u kojoj su izabranici Ivice Tucka napravili seriju od 3-0 te došli na nedostižnu prednost.

U redovima Hrvatske samo je Buljubašić zabio dva gola, dok su Šetka, Macan, Fatović, Vukičević, Lončar, Joković i Bušlje zabili jedan. Za Crnogorce Janović i Ivović bili su najbolji strijelci s po dva pogotka.

Barakude će za finale igrati protiv Srbije, koja je s 8:5 (4:0, 1:1, 2:2, 1:2) pobijedila Mađarsku. Srbijanci su pitanje pobjednika riješili već nakon prve četvrtine, koju su dobili sa 4:0, a do pobjede ih je predvodio Nikola Jakšić s tri pogotka. Polufinalni ogled na rasporedu je u četvrtak, 26. srpnja, od 20:30 sati.