EP Vaterpolo: Hrvatska osvojila medalju nakon dugih osam godina!

Hrvatska je treća najjača reprezentacija Europe.

Marko Bijač/Getty Images

Vaterpolo reprezentacija Hrvatske osvojila je brončanu medalju na Europskom prvenstvu u vaterpolu, koje danas završava u Barceloni. Barakude su pobijedile Italiju rezultatom 10:8 (4:0, 3:5, 2:1, 1:2) i time došle do prvog odličja nakon osam godina, kada su na domaćem bazenu osvojili zlato.

Joković, Garcia, Buljubašić i Fatović postigli su pogotke, koji su u prvoj četvrtini odveli Hrvatsku na nedostižnu, 4:0 prednost. Presciutti i Figlioli u drugoj četvrtini uspjeli su smanjiti rezultat, no Hrvatska je s prednošću od dva gola razlike otišla na odmor.

Ni u nastavku utakmice Talijani nisu imali rješenja za naše napade te su Barakude osvojile brončanu medalju. Najbolji strijelci Hrvatske bili su Fatović i Lončar s tri gola, Joković, Bušlje, Buljubašić i Garcia postigli su po jedan, a odličan je na golu bio Bijač.

Veliko finale između Srbije i domaćina Španjolske na rasporedu je od 22:15 sati.