EP Vaterpolo: Srbija nakon peteraca obranila naslov europskih prvaka!

Srbija je obranila naslov.

Nakon što je hrvatska vaterpolo reprezentacija osvojila brončanu medalju na Europskom prvenstvu, došao je red i za veliko finale između Srbije i Španjolske. Regularni dio završio je rezultatom 7:7, a s ukupnih 12:10 nakon izvođenja peteraca Srbija je došla do svog osmog naslova ukupno i četvrtog uzastopnog.

Do prvog gola došla je domaća reprezentacija i to nakon trećeg igrača više, u petoj minuti zabio je Mallarach, što je ujedno bio i jedini gol u prvoj četvrtini. Na samom početku druge četvrtine Prlainović je izjednačio, no nakon time-outa Granados je vratio prednost Furiji. Nakon jedne brze polukontre Fernandez je proigrao Perronea, koji je povisio na 3:1, prije nego je bek Milian Aleksić smanjio na 3:2. 19 sekundi prije kraja prvog dijela Ćuk je dodao do Aleksića, koji je odlično proigrao Stefana Mitrovića, a on izjednačuje. Ipak, u posljednjoj stotinki Perrone je zabio za 4:3.

Nastavak je unutar prvih 30 sekundi pogotkom otvorio Del Toro, no na drugoj strani Ćuk je odmah smanjio zaostatak. Nakon dugo vremena Dušan Mandić je ponovno izjednačio, a 19 sekundi prije kraja četvrtine Prlainović je svojim drugim golom prvi put na utakmici doveo Srbiju u vodstvo.

Ipak, sekundu prije kraja treće četvrtine Munarriz je lobom izjednačio na 6:6 pa se u posljednju četvrtinu ušlo s neodlučenim rezultatom. 13. isključenje ispostavilo se sretnim za Srbiju, jer je Jakšić zabio za 7:6, no Mallarach je ponovno izjednačio i odveo susret u peterce.

Ljevak Filipović zabio je za prednost Srbije, da bi Perrone izjednačio. Prlainović je također bio siguran, kao i Munarriz, a zatim je i Aleksić zabio. Fernandez je tada pogodio stativu, a Mandić ljevicom odveo Srbiju do dva gola prednosti. Larumbe je održao Furiju u igri, a tada je Ćuk zabio i donio Srbiji zlato.