EP (Ž): Belgija upisala prvu pobjedu u povijesti i izbacila braniteljice srebra!

Nakon što su u prvom kolu skupine A Europskog nogometnog prvenstva za žene reprezentativke Norveške iznenađujuće poražene od domaće momčadi Nizozemske, braniteljice srebra morale su pobijediti Belgiju kako bi ostale u igri za prolazak skupine. Međutim, to nisu napravile i na Rat Verlegh Stadionu u Bredi s 2:0 poražene su od Belgije i ostale samo na teoretskim šansama za prolazak skupine.

Već u trećoj minuti Van Gorp je nakon kornera ostala nečuvana, no Hjelmseth je velikom obranom spasila svoja vrata. Na drugoj strani također iz kornera u 15. minuti Ada Hegerberg je glavom pucala preko gola, a četiri minute kasnije Minde je centrirala, a Graham Hansen sama pred golom pucala preko gola.

Na iduću priliku čekali smo sve do 39. minute, no Cayman je pucala pored gola, a samo minutu kasnije Odeurs je lijepom paradom izbila pokušaj Andrine Hegerberg u korner i na odmor se otišlo bez pogodaka.

U nastavku u 59. minuti Belgija je povela, golom iz velikog zaleđa. Nakon centaršuta Hjelmseth je obranila pokušaj Wullaert, no na loptu je natrčala Van Gorp i zabila za 1:0, iako se nalazila u zaleđu od minimalno jednog metra. U 67. minuti dolazi do rješenja pitanja pobjednika. Deloose je izvela out, a Cayman glavom zabila za 2:0.

Do kraja susreta Skandinavke su pokušavale s pritiskom, no nisu uspjele ozbiljnije zaprijetiti prema belgijskom golu. Time je debitantska momčad na Europskim prvenstvima upisala svoju prvu pobjedu u povijesti i ostala u igri za četvrtfinale.