EP (Ž): Danska izbacila Njemačku i poslala braniteljice naslova doma

Drugi susret četvrtfinala na Europskom nogometnom prvenstvu za žene između Njemačke i Danske trebao se odigrati jučer. Međutim, zbog obilne kiše koja je tijekom cijelog jučerašnjeg dana padala u Rotterdamu i unatoč svim nastojanjima radnika i volontera da se travnjak očisti od vode, odlučeno je da se susret prebaci za danas. Tako su točno u podne igračice počele utakmicu, a u konačnici Dankinje su nakon preokreta pobijedile 2:1 i izborile polufinale.

Iz prve prave prilike već u trećoj minuti Kerschowski je pucala s preko 20 metara, a Petersen kroz ruke propustila loptu, koja je završila u mreži. Mogla je Dabritz minutu kasnije povisiti na 2:0, no ovaj put je Petersen bila sigurna. Na drugoj strani u osmoj minuti Harder je pucala pored gola, da bi dvije minute kasnije iz slobodnog udarca Marozsan pucala ravno u Petersen.

U 25. minuti Dallmann je pucala s ruba kaznenog prostora, no Petersen je obranila i njezin pokušaj, da bi u 30. minuti ponovno počela jaka kiša, koja je onemogućila stvaranje izglednijih prilika i na odmor se otišlo s minimalnim vodstvom Elfa.

U nastavku iz prve prave prilike Danska je izjednačila. Igrala se 50. minuta kad je Larsen centrirala, a Nadim glavom zabila za 1:1. Mogla je dvije minute kasnije Troelsgaard preokrenuti, no Schult je upisala veliku obranu. U 56. minuti na drugoj strani Dallmann se našla sama ispred Petersen, no pucala je iskosa pa je golmanica obranila njezin pokušaj.

Minutu kasnije Nadim je prošla po desnoj strani i prizemno centrirala, a Veje s dva metra pogodila gredu. Petersen je u 62. minuti ponovno obranila udarac Dallmann, a 13 minuta kasnije na drugoj strani Mittag je glavom zamalo pucala preko gola.

I onda, u 83. minuti Nadim je centrirala, a Nielsen glavom zabila za potpuni preokret i odvela Dansku u polufinale. Njemice su pritiskale, no do kraja susreta nisu uspjele izjednačiti.