EP (Ž): Domaća Nizozemska izbacila i Englesku i ušla u finale

Nizozemska je drugi finalist Europskog nogometnog prvenstva za žene. U drugom polufinalu domaća momčad je s 3:0 pobijedila Englesku i izborila finale protiv Danske.

Nizozemke su u susret ušle izuzetno ofenzivno, no bez pravih prilika. Ipak, iz prve prave prilike domaćin je i poveo. Groenen je s desne strane centrirala, a Vivianne Miedema glavom u 22. minuti zabila za 1:0. Dvije minute kasnije Kirby je na drugoj strani pucala preko gola, a Moore je u 27. minuti pogodila gredu i na odmor se otišlo s vodstvom Nizozemki.

Nastavak je otvorila van de Sanden udarcem u sami kut, no Chamberlain je upisala veliku obranu. U 62. minuti nešto više od 27 000 gledatelja vidjelo je riješenje utakmice. Williams je glavom nespretno vratila loptu točno na nogu van de Donk, koja je ostala sama pred Chamberlain i povisila na 2:0.

Pokušale su tada igračice Tri lava dati sve snage u napad. Pucala je White u 68. minuti, no pored gola, baš kao i Duggan u 78. minuti. Osam minuta prije kraja Taylor se našla sama pred van Veenendaal, koja joj odličnom paradom brani udarac i odvodi Nizozemke u finale. U četvrtoj minuti sudačke nadoknade Bright je samo uspjela postići autogol i postaviti konačnih 3:0. Veliko finale na rasporedu je u nedjelju od 17 sati.