EP (Ž): Engleska deklasirala Škotsku i zasjela na vrh skupine

Nakon što je u ranije odigranom susretu Španjolska opravdala ulogu favorita i pobijedila Portugal, upravo je završila i druga utakmica skupine D Europskog nogometnog prvenstva za žene, u kojoj je Engleska također očekivano pobijedila još jednog debitanta, Škotsku, rezultatom 6:0.

Prvi udarac uputila je Nobbs već u sedmoj minuti, no Fay je s lakoćom uhvatila njezinu loptu. Svega četiri minute kasnije nakon odlične okomite lopte Kirby Taylor se našla sama pred Fay i smireno zabila za vodstvo Engleske. Ista igračica u 27. minuti nakon velike gužve iz slobodnog udarca poluvolejom je povisila na 2:0, da bi Škotska do prvog udarca došla tri minute kasnije, ali pokušaj Ross završio je visoko preko gola.

U 32. minuti već je 3:0. Jill Scott pogodila je gredu s 25 metara, da bi na loptu natrčala White i povisila na 3:0 te na odmor Tri Lava odlaze s nedostižnom prednošću.

Ross je otvorila nastavak u 49. minuti udarcem preko gola, da bi samo četiri minute kasnije Moore glavom produžila loptu za Taylor, koja lobom dolazi do svog hat-tricka i zabija za 4:0. Lisa Evans na drugoj strani je pokušala smanjiti rezultat, no pucala je ravno u Bardsley.

Nova igračica Barcelone Duggan umalo je postigla i peti gol, no u 70. minuti njezin pokušaj loba Fay je izbila u korner.

Do kraja susreta mogla je Bright povisiti na 5:0, no pucala je zamalo pored gola. Ipak, Nobbs je u 87. minuti fantastičnim volejom povisila na 5:0, da bi konačnih 6:0 postavila Duggan glavom nakon kornera Nobbs u posljednjim sekundama susreta. Tako smo nakon prva tri dana natjecanja, u kojima smo vidjeli samo minimalne pobjede, konačno svjedočili jednom danu u kojemu se gledao napadački nogomet s puno golova i nadajmo se kako ćemo sve više takvih scena gledati i u budućnosti.