EP (Ž): Engleska minimalnom pobjedom pobijedila Francusku i izborila polufinale

Posljednji četvrtfinalni susret na Europskom nogometnom prvenstvu za žene bio je onaj između Engleske i Francuske. Veliki derbi ove dvije odlične momčadi pripao je Engleskoj, koja je minimalnom pobjedom od 1:0 prošla dalje.

Obje momčadi počele su vrlo oprezno, a prvu, kakvu-takvu priliku, u 12. minuti imala je Delie, no pucala je pored gola. Prvu priliku za Englesku propustila je White, koja je u 21. minuti glavom nakon centaršuta Nobbs pucala pored gola. I to je bilo sve vrijedno spomena iz prvog dijela, u kojem su Tri Lava bili znatno bolji suparnici, no nisu to okrunili pogotkom.

U 54. minuti vidjeli smo prvi udarac u nastavku, no Le Sommer je glavom pucala pored gola. Šest minuta kasnije Engleska dolazi do vodstva. Upravo Le Sommer je izgubila jednu loptu u svojoj polovici, presjekla ju je Bronze i uposlila Taylor, koja svojim petim pogotkom na ovom Euru zabija za prednost Engleske od 1:0. Delie je ponovno pucala u 64. minuti, no Bardsley je obranila njezin pokušaj.

U 72. minuti Nobbs je pronašla Taylor, no najbolji strijelac Eura pucao je ravno u Bouhaddi. Bardsley je u tim trenutcima doživjela vrlo neugodan sudar s Thomis te iščašila rame pa ju je morala zamijeniti Chamberlain. Bright je devet minuta prije kraja volejom pucala preko gola, a Lavogez je pet minuta prije kraja pucala pored gola.

Ni šest minuta sudačke nadoknade nije pomoglo francuskinjama te su reprezentativke Engleske upisale pobjedu nad momčadi Les Blues nakon 54 godine. Time smo saznali i parove polufinala, koji su na rasporedu u četvrtak, a igrati će Austrija protiv Danske te Engleska protiv domaćina Nizozemske.