EP (Ž): Engleska i Španjolska posljednje izborile četvrtfinale

Završeno je i posljednje, treće kolo u skupini D na Europskom nogometnom prvenstvu za žene te smo saznali sve parove četvrtfinala.

Škotska, inače debitant na ovom natjecanju, ostvarila je senzacionalnu 1:0 pobjedu nad Španjolskom. Ipak, ona joj nije bila dovoljna za prolaz, pošto je trebala pobijediti s minimalno četiri gola razlike. Jedini gol pao je u 42. minuti nakon što je golmanica Furije katastrofalno reagirala. Naime, Panos je u pokušaju izbijanja lopte izašla iz vlastitog kaznenog prostora i krivo procijenila let lopte, koju je prihvatila Weir i s lakoćom donijela povijesnu pobjedu Škotskoj.

U drugom susretu Engleska je s minimalnih 2:1 pobijedila Portugal i bez poraza osvojila ovu skupinu. Već u sedmoj minuti igračica Barcelone Toni Duggan iskoristila je veliku grešku Patricije i zabila za 1:0. Portugalke se vraćaju preko Mendes, koja je iskoristila prizemni centaršut Silve i izjednačila. Ipak, u 48. minuti Parris je pobjegla portugalskoj obrani i postavila konačnih 2:1.

Time smo i saznali sve parove četvrtfinala, koji su na rasporedu u subotu i nedjelju: