[VIDEO] EP (Ž): Engleska srušila Španjolsku, Portugalke upisale prvu pobjedu u povijesti natjecanja

U velikom derbiju drugog kola skupine D Europskog nogometnog prvenstva za žene Engleska je s 2:0 svladala Španjolsku i izborila četvrtfinale.

Već u drugoj minuti Losada je pucala pored gola, a u istoj minuti nakon polukontre Kirby se našla sama pred golmanicom i dovela Englesku u vodstvo. Svega četiri minute kasnije Bright je povisila na 2:0, no gol je zbog zaleđa poništen. Alexia je u 13. minuti na drugoj strani pucala ravno u Bardsley, a u 24. minuti počela je obilna kiša, koja je u potpunosti upropastila teren pa do odmora većih prilika nije bilo.

Nastavak su otvorile Sampedro i Alexia udarcima pored gola, a u 54. minuti ponovno je počela padati kiša. Dakako, ona je više pogodovala igračicama Tri Lava, koje su naviknutije na takvo vrijeme, a i Španjolke su bolje tehničarke pa im sklizak teren definitivno nije odgovarao.

Do rješenja pitanja pobjednika dolazi pet minuta prije kraja. Taylor je iskoristila veliku rupu u obrani Furije i postavila konačnih 2:0. Španjolke će tako prolaz u četvrtfinale morati tražiti protiv Škotske u posljednjem susretu grupne faze.

Engleska (4-2-3-1)

Bardsley – Bronze, Houghton, Bright, Stokes – Moore, Scott – Nobbs, Kirby (2.) (Christiansen 69′), White (Duggan 79′) – Taylor (85.) (Potter 89′)

Španjolska (3-5-2)

Panos – Torrejon, Pereira, Paredes – Corredera, Losada (Garcia 73′), Meseguer, Alexia, Ouahabi (Latorre 89′) – Hermoso, Sampedro (Torrecila 89′)

Vrijedi spomenuti i kako je u drugoj utakmici, u dvoboju dva debitanta, Portugal s minimalnih 2:1 pobijedio Škotsku i ostao u igri za četvrtfinale. Portugalke su povele preko Caroline Mendes, koja je na najbolji način iskoristila Silvin centaršut i u 27. minuti dovela Portugal u vodstvo. Škotska je izjednačila u 68. minuti. Nakon dvostrukog proigravanja s Weir Cuthbert je zabila za 1:1. Ipak, svega četiri minute kasnije Leite je iskoristila pogrešku Barkley i svojim prvijencem u nacionalnom dresu donijela tri boda Portugalu.