EP (Ž): Francuska se sretnim golom plasirala u četvrtfinale, Austrija senzacionalno osvojila skupinu

Posljednje utakmice skupine C na Europskom nogometnom prvenstvu za žene su iza nas i saznali smo nova dva četvrtfinalista.

Sve oči bile su uprte u susret između Švicarske i Francuske, koji je izravno odlučivao o putniku u knock-out fazu natjecanja. U konačnici, susret je završio 1:1, što znači da su se francuskinje s(p)retno plasirale u četvrtfinale.

Prvu veliku priliku imala je Lavogez, koja se u 15. minuti našla sama pred Thalmann, no švicarska golmanica upisala je veliku paradu. Tri minute kasnije Bachmann je pobjegla obrani Francuske, a Perisset nije mogla ništa drugo nego ju srušiti i zaraditi izravni crveni karton. Iz tog slobodnog udarca Moser je centrirala, a Le Sommer zakasnila na Ana-Mariu Crnogorčević, koja glavom dovodi Švicarsku u vodstvo.

Lavogez je ponovno pokušala u 26. minuti, no Thalmann je bila spremna i na taj udarac, kao i na onaj Abily iz 29. minute. U 41. minuti Dickenmann je nakon polukontre iznudila prvu obranu Bouhaddi na susretu i na odmor se otišlo s minimalnim vodstvom Švicarki.

U 67. minuti vidjeli smo prvi pokušaj u nastavku, no Wendie Renard glavom je pogodila vanjski dio mreže. Devet minuta kasnije Abily je pucala iz slobodnog udarca, a Thalmann kroz ruke propustila loptu te je Les Blues izjednačio. Imale su Švicarke do kraja susreta nekoliko prilika, no nisu uspjele ponovno zabiti i ispale su iz natjecanja.

U drugom susretu ove skupine sastale su se Austrija i Island. I dok su Skandinavke već ispale iz natjecanja, pobjeda bi Austriji donijela prvo mjesto u skupini i lakšeg protivnika u četvrtfinalu. To se i dogodilo, pošto je Austrija pobijedila 3:0.

U 36. minuti Burger je centrirala, Gunnarsdottir lopta ispala iz ruku, a Zadrazil zabila u praznu mrežu za 1:0. Samo osam minuta kasnije nakon kornera Zadrazil Burger je povisila na 2:0. Konačnih 3:0 postavila je Enzinger u posljednjoj minuti susreta.