EP (Ž): Nizozemska i Danska izborile četvrtfinale, Norvežanke ispale bez postignutog pogotka

Odigrano je posljednje, treće kolo skupine A na Europskom nogometnom prvenstvu za žene i saznali smo rasplet ove skupine.

Domaća momčad Nizozemske s 2:1 pobijedila je Belgiju te s maksimalnih devet bodova osvojila ovu skupinu. U 11. minuti Martens je pucala preko gola, a devet minuta kasnije nakon dvostrukog proigravanja Martens i van de Sanden Odeurs je obranila pokušaj Martens. U 27. minuti Coutereels je srušila Groenen i sutkinja je pokazala na bijelu točku. Sigurna izvođačica bila je Spitse te su Nizozemke povele. Do kraja poluvremena na drugoj strani je pucala Van Gorp, no pored gola.

U nastavku su gošće zaigrale bolje, no domaćin je imao prvu priliku, kada je Spitse pucala pored gola. U 56. minuti Cayman je nakon centaršuta pucala pored gola, no do izjednačenja dolazi tri minute kasnije. Wullaert je prekrasnim lobom s 30 metara zabila za 1:1.

Međutim, Groenen je u 74. minuti uposlila Martens, koja puca, a lopta se od noge Jacques odbija te vara Odeurs na golu i ulazi u mrežu te Nizozemke upisuju i treću pobjedu.

U drugom susretu veliki skandinavski derbi odigrale su Norveška i Danska, a Dankinje su minimalnom 1:0 pobjedom prošle dalje sa šest bodova. U petoj minuti vidjeli smo jedini gol. Harder je s desne strane centrirala, a Veje zabila krasan pogodak za četvrtfinale. Najizgledniju priliku za izjednačenje Norvežanke su imale preko Graham Hansen, no njezin pokušaj iz kaznenog udarca obranila je Hjelmseth. Tako su finalistice s prošlog Eura ispale u grupnoj fazi bez postignutog zgoditka i bez ijednog osvojenog boda.