EP (Ž): Nizozemska izbacila olimpijske viceprvakinje i izborila polufinale

Prvi polufinalist Europskog nogometnog prvenstva za žene momčad je Nizozemske. Domaćin je uz, mora se napomenuti, prisutnu pomoć sudaca, s 2:0 pobijedio i izbacio olimpijske viceprvakinje Šveđanke.

Nakon početnog ispitivanja snaga prvi udarac imala je Spitse, no iz slobodnog udarca u 15. minuti pucala je visoko preko gola. U 25. minuti prvi udarac imala je i Švedska, no nakon kornera Asllani Fischer je glavom pucala preko gola. Četiri minute kasnije i Mertens je pucala pored gola.

Međutim, u 33. minuti Martens je iz dvojbeno dosuđenog slobodnog udarca svojim drugim golom na ovom Euru dovela Nizozemke u vodstvo iz prvog udarca u okvir. Do kraja poluvremena Blagult je pritiskao, no nije došao do izjednačenja i na odmor se otišlo s minimalnim vodstvom domaćina.

Skandinavke su furiozno otvorile nastavak u želji za postizanjem brzog pogotka. Već u 47. minuti Rolfo je zamalo pucala pored gola, a Blackstenius je četiri minute kasnije pucala preko gola. I u silnim prilikama otvorio se prostor za kontru, kojeg je iskoristila van de Sanden i uposlila Miedemu, koja povisuje na 2:0.

Šveđanke su napadale i pritiskale, a u 81. minuti konačno postigle pogodak. Schelin je iskoristila centaršut Seger i smanjila na 2:1, no sutkinja je zbog nepostojećeg zaleđa poništila gol švedskoj kapetanici. Pokušala je još dva puta i Blackstenius, no oba puta ravno u ruke van Veenendaal. Golmanica domaćina obranila je i udarac Larsson u 88. minuti, kao i Blacksteniusov jedan na jedan pokušaj iz 90. minute i domaća momčad prošla je u polufinale.