EP (Ž): Nizozemska senzacionalno pobijedila i Dansku i izborila četvrtfinale!

Nizozemska je priredila novu senzaciju. Nakon što je u prvom kolu Europskog nogometnog prvenstva za žene pobijedila finalistice prošlogodišnjeg Eura Norvešku 1:0, to je i večeras uradila polufinalisticama iz 2013., momčadi Danske. Susret je završio 1:0, čime su se domaćini plasirali u polufinale.

Nizozemke su bolje otvorile susret, imale terensku inicijativu, ali bez pravih prilika. Sve do 20. minute, kada Christiansen minimalnim dodirom ruši van de Donk, ali dovoljno da sutkinja pokaže na bijelu točku. Sigurna izvođačica bila je Spitse i dovela domaću momčad u vodstvo. Samo minutu kasnije na drugoj strani se Harder našla sama pred van Veenendaal, koja velikom paradom izbija loptu u korner.

Novu domaću priliku imala je Martens, no u 41. minuti pucala je ravno u Petersen, a minutu kasnije Groenen je pucala pored gola. Iako su Nizozemke u potpunosti dominirale, bodrene domaćom publikom na Sparta Stadion Het Kasteel u Rotterdamu, na odmor su otišle samo s minimalnih 1:0 i to pogotkom iz kaznenog udarca.

Nastavak je otvorila Troelsgaard stopostotnom prilikom, no u 53. minuti je pucala preko gola. Minutu kasnije Martens je iz slobodnog udarca pucala ravno u Petersen, da bi van der Gragt u 60. minuti glavom nakon kornera pucala zamalo pored gola.

U 63. minuti Troelsgaard ponovno nije pogodila okvir gola, da bi u 75. minuti konačno pucala u okvir gola, no ravno u van Veenendaal. Do kraja susreta Skandinavke su pokušavale, no nisu stigle do izjednačenja, a najbliže su bile u sudačkoj nadoknadi, kada je Nadim glavom s pet metara pucala ravno u domaću golmanicu.