[VIDEO] EP (Ž): Španjolska krenula u natjecanje uvjerljivom pobjedom nad Portugalom

Odigrana je prva utakmica skupine D na Europskom nogometnom prvenstvu za žene u kojoj su jedne od glavnih favoritkinja za medalju Španjolke u susjedskom derbiju pobijedile Portugal 2:0.

Prvu i to veliku priliku imala je Hermoso u 16. minuti, no pucala je zamalo preko gola. Pet minuta kasnije Alexia je povratnom loptom pronašla Meseguer, no Morais je upisala prvu obranu. Ipak, dvije minute kasnije nakon odlične tiki-taka akcije Pereira je centrirala, a Vicky Losada u same rašlje dovela Furiju u vodstvo.

Pokušala je ponovno Hermoso glavom u 28. minuti, no opet je Morais bila sigurna. U 41. minuti Meseguer je pucala pored gola, no tri minute prije odmora Mariona je centrirala, a crvenokosa Amanda Sampedro u svom 25. nastupu zabila svoj prvijenac i na odmor se otišlo s velikih 2:0.

U nastavku smo konačno vidjeli i prvi portugalski udarac na susretu, no Neto je u 55. minuti pucala pored gola, baš kao i Meseguer na drugoj strani 14 minuta kasnije. I Alexia je iz slobodnog udarca u 71. minuti pucala pored gola, a dvije minute kasnije namučila je Morais, ne bi li loptu izbacila u korner.

Do kraja susreta Španjolke su mirno privele utakmicu kraju i osvojile prva tri boda. Inače, vrijedi spomenuti i kako je ovo bio treći susret ove dvije reprezentacije u protekle dvije godine te treći poraz Portugalki. Izgubile su s 2:0 i 4:1 u kvalifikacijskoj skupini za odlazak na Euro, a ovo im je bio debi na ovoj smotri.