[VIDEO] EP (Ž): Švicarska nakon preokreta pobijedila Island i izbacila ga iz natjecanja

Nakon što su u prvom kolu Europskog nogometnog prvenstva za žene Island i Švicarska doživjele poraze, danas su u međusobnom susretu morale tražiti pobjedu, kojom bi ostale u igru za četvrtfinale. Na De Vijver Berg u Doetinchemu Švicarska je pobijedila nakon preokreta 2:1 i izbacila Island iz natjecanja.

Prvu priliku vidjeli smo u osmoj minuti, no Brynjarsdottir je glavom pucala preko gola. Švicarke su prvu priliku imale tek u 26. minuti, ali Maritz je pucala preko gola. I onda, u 33. minuti Brynjarsdottir je odličnom loptom izbacila pola švicarske obrane i pronašla Fridriksdottir, koja je pretrčala Brunner i dovela Island u vodstvo.

Mogle su Islanđanke tri minute prije odmora povisiti na 2:0, no Jonsdottir je glavom nakon slobodnog udarca pogodila vanjski dio mreže. Kazna je stigla minutu kasnije. Moser je uposlila Bachmann, koja je prizemno pronašla Dickenmann, a ona je, iako je Gunnarsdottir skrenula loptu, uspjela izjednačiti.

Nastavak je u 50. minuti otvorila Maritz udarcem ravno u Gunnarsdottir, no ista igračica tri minute kasnije je centrirala, a Bachmann glavom preokrenula rezultat. U 57. minuti nakon sudara glavama golmanica Švicarske Thalmann ostala je na travi. Ispostavilo se da je prokrvarila pa su joj liječnice na licu mjesta šivale čelo i stavile joj zavoj pa je nastavila s igrom.

U 76. minuti Fridriksdottir je pucala zamalo pored gola, a pravih prilika nije bilo sve do sudačke nadoknade od 11 minuta. Prvo je Bachmann u šestoj minuti nadoknade pogodila gredu, da bi na drugoj strani Gunnarsdottir pucala petom, no Švicarke su izbile loptu u korner i spasile se te ostvarile prvu pobjedu.