EP za mlađe juniore: Hrvatska savate reprezentacija osvojila set medalja u Parizu

Slađana Rajčević je bila zlatna u kategoriji do 65 kg, srebro je osvojila je Eleonora Dreta (do 52 kg), a broncu Emanuel Egredžija (do 65 kg)

Hrvatska savate reprezentacija

Hrvatski savate reprezentativci osvojili su jednu zlatnu medalju na Europskom prvenstvu za mlađe juniore koje je od 3. do 5. listopada održano u Parizu.

Hrvatska je na ovoj sportskoj priredbi nastupila sa četiri natjecatelja, a na prvu stepenicu pobjedničkog postolja popela se Slađana Rajčević u kategoriji do 65 kg.

Srebrnu medalju osvojila je Eleonora Dreta u kategoriji do 52 kg, dok je Emanuel Egredžija bio brončani u kategoriji do 65 kg. U ukupnom plasmanu Hrvatska je u konkurenciji 12 europskih zemalja osvojila treće mjesto iza Francuske i Italije.

Juniorska savate reprezentacija Hrvatske predvođena izbornikom Nenadom Šarecom proglašena je na kraju prvenstva i najuspješnijom fair play ekipom na prvenstvu te joj je uručen pehar u znak priznanja.