EP Rukomet: Bjelorusija i Austrija međusobnim susretom otvorili skupinu B

Bjelorusi upisali 2 vrlo važna boda za prolaz u drugi dio natjecanja

U dvorani Žatika u Poreču utakmicom Bjelorusije i Austrije otvorena je skupina B europskog rukometnog prvenstva u Hrvatskoj. Slavila je Bjelorusija rezultatom 27-26.

U prvom poluvremenu gledali smo dosta izjednačenu utakmicu. Najveća prednost Bjelorusije bila je 12-9 u 25. minuti. Austrijanci su u prvom dijelu imali jedno jedino vodstvo od 1-0. Na odmor Bjelorusi odlaze s prednošću od 14-12.

Na početku nastavka igra se gol za gol sve do 37. minute kada Bjelorusija odlazi na 4 gola razlike. Nakon tri minute Austrijanci se vraćaju na -1, no Bjelorusi opet rade seriju i odlaze na +4. Austrijanci se ne predaju i u 50. minuti rezultat je 24-23 za Bjelorusije. Susret ulazi u neizvjesnu završnicu u kojoj se bolje snalaze Bjelorusi i pobjeđuju 27-26.

Kod Bjelorusije najbolji strijelac bio je Kulesh sa 7 pogodaka, dok je Austrijance predvodio Bilyk sa 8 golova.

Bjelorusija – Austrija 27:26, Žatika Sport Centre, Poreč, 3000 gledatelja

Bjelorusija – Saldatsenka (13 obrana), Matskevich (bez obrane), Kulesh 7, Pukhouski 5, Rutenka i Yurynok 4, Shylovich, Karalek i Harbuz 2, Karvatski 1, Baranau, Padshyvalau, Tsitou, Bokhan, Gayduchenko, Babichev

Austrija – Bauer (14 obrana), Pilipović (2 obrane), Bilyk 8, Božović 5, Weber 4, Ziura 3, Hermann, Frimmel i  Zeiner 2, Schopf, Jelinek, Wagner, Herburger, Neuhold, Kirveliavicius, Ranftl

Isključenja: Bjelorusija 8 min, Austrija 14 min

Sedmerci: Bjelorusija – (2/3) – Harbuz 2; Austrija – (1/1) – Weber 1