Eurocup: Cedevita na krilima Cherrya uzvratila Francuzima

Cedevita je ovom pobjedom došla do učinka od pet pobjeda i pet poraza u skupini i sa trećeg mjesta prolazi u iduću fazu natjecanja.

Večeras je okončan prvi dio natjecanja u Eurocupu, a Cedevita je pobjedom potvrdila treće mjesto u skupini i plasman i iduću fazu natjecanja. Prvak Hrvatske slavio je na kraju protiv Levallois Metropolitansa 94:79 te se tako revanširao za poraz u Parizu (91:81).

Sve je izgledalo odlično nakon prvih deset minuta igre. Naš predstavnik je prvu dionicu odigrao fantastično i stigao do prednosti od 33:11. No, nakon toga su se gosti trgnuli i malo pomalo su se rezultatski približili. Slovenac Klemen Prepelič (26p, 2a, 2s) je bio prvo ime Francuza i vodio je svoju ekipu ka velikom preokretu. Na poluvremenu je bilo -15, dok se u zadnju četvrtinu ušlo sa +10 za Cedevitu. Kada su se gosti na početku posljednjeg perioda serijom 5:0 približili na samo pet poena razlike budi se Karlo Žganec koji je u zadnjih sedam minuta igre postigao osam od svojih deset poena večeras. Uz vrlo raspoloženog i itekako preciznog Willa Cherrya (19p, šut iz igre 7/8) Cedevita ubacuje u brzinu više i svojom serijom od 9:0 odlazi na više nedostižnih +14 i mirno privodi utakmicu kraju.