Eurocup 2. kolo

Eurocup: Cedevita prosula bodove par sekundi prije kraja susreta!

Drugi uzastopni poraz prvaka Hrvatske na startu Eurokupa.

U drugome je kolu Eurocupa, natjecanja klubova kojih se nisu uspjeli plasirati u Euroligu, hrvatski prvak obilježio svoj nastup.

U Istanbulu je odigran susret Dafrussafake Dogus te Cedevite. Hrvatsku košarkaši upisali su drugi uzastopni poraz nakon što je u prvome kolu u Domu sportova protiv Fiat Torina ispustila dvoznamenkastu prednost i europsku sezonu otvorila porazom. Večerašnji je susret protekao u sličnome tonu, gdje su držali prednost nad turskim klubom gotovo cijelo vrijeme, ali su lošijom zadnjom četvrtinom ipak prosuli bodove.

Početak je utakmice obilježila nadmoć Cedevite, koja je držala prednost cijelo vrijeme, da bi se već sredinom prve četvrtine odvojila na osjetnijih 9 koševa prednosti, pri rezultatu 15-24. U nastavku Cedevita nastavlja dominaciju, iako se Darusaffaka približila pri 25-26. Hrvatski se prvak budi, serijom 6-0 odvaja se od istanbulskog predstavnika. Do kraja poluvremena prednost je samo rasla, sedam uzastopnih koševa dovelo ju je na +13 prije samog kraja prvog dijela. Na odmor se otišlo rezultatom 37-48.

Nastavak je ponudio istu priču, zagrebački je klub dobrom igrom održavao prednost cijelu treću dionicu, da bi pred sam kraj Darussafaka došla na dva koša zaostatka te uvukla nervozu na klupu Jure Zdovca pri početku zadnje četvrtine. Ona je pak otišla na stranu domaćina, koji do prve prednosti dolaze na početku iste, kada je na semaforu stajalo 68-67.  Minimalnu su moguću prednost održavali do zadnje minute, kada se igra koš za košem. Cedevitu spašava Nichols košem za -1, kada domaćin gubi loptu, ali trica Cherryja ne ulazi. Tri sekunde prije kraja slobodna bacanja istanbulski sastav dovela su konačnih 85-83.

Will Cherry sa 17 poena te 5 asistencija najbolji je pojedinac Cedevite, slijedi ga Andrija Stipanović sa istim brojem koševa, ali asistencijom manje te Džanan Musa koji je ubacio njih 15.

U skupini A, zajedno sa hrvatskim klubom nalaze se Unics Kazan koji je prvoplasirana momčad, slijede Torino, Darussafaka te Cedevita koja je na četvrtome mjestu. Levallois je peti, dok poslijednje mjesto tablice drži MoraBanc Andorra.

Slijedeće kolo Eurocupa igra se za tjedan dana kada u Dom Sportova dolazi MoraBanc, dok prije toga u nedjelju dočekuje Crvenu Zvezdu u sklopu 5. kola ABA lige.