Eurocup: Cedevita u posljednjoj četvrtini ispustila pobjedu

U sljedećem kolu Cedevita dočekuje podgoričku Budućnost 10. siječnja.

Hrvatski prvak Cedevita gostovala je kod Dolomiti Energia Trenta u sklopu prvog kola Top 16 faze Eurocupa i pritom upisala poraz 83:72 (13:23, 18:19, 25:20, 27:10).

Košarkaši Cedevite odigrali su odličnih prvih 20 minuta u kojima su u jednom trenutku imali čak 18 koševa prednosti, a na poluvrijeme su otišli s +11. Međutim, posljednjih 10 minuta utakmice (27:10) domaćin je odigrao fantastično te usmjerio utakmicu prema sigurnoj pobjedi.

“Igrali smo 25 minuta košarku. Ne možemo tako dobiti u gostima. Na kraju su oni dominirali, posljednja četvrtina je jako bila loša”, rekao je nakon poraza Roko Leni Ukić.

Dustin Hogue je vodio Trento s ‘double-double’ učinkom od 27 koševa i 10 skokova. Kod Cedevite Ukić i Demetris Nichols ubacili su po 15 poena.