EuroCup: Poraz Cedevite u Berlinu

Cedevita je poražena od Albe Berlin u H skupini Top 16 EuroCupa. Zagrebačka momčad, koja je gostovanje odradila bez Marka Tomasa, izgubila je susret rezultatom 93:76 (17:24, 25:14, 25:21, 26:17).

Hrvatski prvak je dobro otvorio susret te konkurirao Albi kroz prvu četvrtinu. Međutim u drugoj četvrtini je domaćin preuzeo vodstvo te na odmor otišao s pet razlike. Približila se Cedevita u trećoj četvrtini te čak na trenutak preuzela vodstvo sa 46:45. No, domaćin je brzo odgovorio serijom od 10-2 te preuzeo utakmicu natrag u svoju kontrolu. Najbliže što se gostujuća momčad rezultatski približila domaćinu, bilo je kada su pri kraju susreta došli na -4. Cedevitina igra u zadnjoj četvrtini se raspala što je omogućilo Albi visoku razliku.

Veljko Mršić, trener Cedevite prokomentirao je susret: “Opet smo, kao i u Malagi, imali jedan baš dobar period igre, gdje smo respektirali ono što smo radili, a kad je Alba podigla još svoju agresivnost mi smo ušli u probleme. Imali smo puno izgubljenih lopti, što im je osiguralo lagane poene iz kontranapada, gdje su se razigrali, a u drugom poluvremenu su stvarno odigrali vrhunsku utakmicu. Na našu, u pojedinim trenucima solidnu, obranu pogodili su neke šuteve i preko ruke, dok smo mi na drugoj strani otvorene šuteve promašivali i to je bila razlika. Ne smije se i neće se više događati da u utakmici gdje imamo -4, kako je bilo u Malagi i ovdje, na oko šest minuta do kraja oni potom odu na ovakvu razliku. Moramo naučiti da utakmica traje 40 minuta i da nije isto na kakav način izađemo s terena.”

Igrač Cedevite Luka Babić utakmicu je prokomentirao: “Radije bih da sam ja zabio nula poena i da smo dobili. Prva četvrtina je bila odlična, igrali smo pametno, imali smo dobru obranu, a u napadu je išla lopta. Ne znam što se dogodilo u drugoj četvrtini. Imali smo puno izgubljenih lopti, dali smo im dosta laganih poena i raspali se. Bilo je teško se vratiti. U drugom poluvremenu Alba je pogodila dosta teških šuteva i jednostavno se nismo mogli vratiti u igru. Dosta glupo smo odigrali. Trener nas je upozorio na njihove trapove, nismo se dobro otvarali nakon trapova, imali smo izgubljene lopte, gdje smo im dali dosta laganih zicera i dali smo im samopouzdanje.”

Kod Albe najefikasniji su bili Elmedin Kikanović s 19 poena i pet skokova te Peyton Siva sa 16 poena, sedam skokova i 10 asistencija.

Iz redova Cedevite najbolji su bili Luka Babić s 22 poena i pet asistencija, Ryan Boatright s 15 poena, Ra’Shad James s 11 poena te Karlo Žganec s 10 poena i devet skokova.