Eurocup: Rusi očitali hrvatskome prvaku sat košarke!

Hrvatski je prvak u teškome i važnome susretu s izravnim konkurentom za vrh tablice ostao bez bodova.

U ruskoj Kazan Areni odigrana je utakmica 9. kola Eurocupa između Unics Kazana i Cedevite. Hrvatski je prvak u teškome i važnome susretu s izravnim konkurentom za vrh tablice ostao bez bodova. Pomalo očekivano s obzirom da je protivnik bio u značajnoj prednosti od samog početka. Nažalost, naši košarkaši nisu imali rješenja za iskusne Ruse te su nakon 40. minuta ostali 17 poena “kratki” te privremeno zasjeli na treće mjesto ukupnog poretka.

U sam je susret Cedevita ušla vrlo dobro, povela s +5 na samome početku, no uzbrzo se to počelo topiti. Uniks u sljedeća dva napada dolazi do izjednačenja od 9-9 te je tu za Narančaste krenulo nizbrdo. Domaćin se razigrao, ulazio im je svaki pokušaj prema košu, dok s druge strane Cedevita nije pronašla rješenje. Serijom 13-0 ruska momčad završila je prvu četvrtinu ne dopustivši gostima da zabiju koš. U drugih 10 minuta Uniks drži prednost, ali pred odlazak u svlačionicu Cedevita se približila na vrlo ugodnih -4 te pružila dobar ulog za drugi dio susreta.

Nakon velikog odmora, domaćin drži prednost na sitnih +3, a momčad Jure Zdovca nikako da stigne zaostatak. Konačno, u zadnjoj minuti treće dionice dolazi do izjednačenja od 52-52. Veselje je bilo kratkog vijeka jer Narančasti gube dva napada, a Rusi to koriste i dolaze do +5. Posljednjih 10 minuta gledali smo nadmoć domaćina koji je ponovio odličnu igrao kao na početku susreta, gradio i održavao pozitivan rezultat. Posljednjih sekundi utakmice dolaze i do najveće prednosti 78-61. Ista je brojčana vrijednost stajala na semaforu pri posljednjem sučevom zvižduku.

Karlo Žganec s 12 poena te Will Cherry s 11 istaknuli su se kao najbolji kod Narančastih, dok je sa 16 postignutih koševa Quino Colom vodio domaćina ka pobjedi.

Cedevita je tako ostala bez važnih bodova te se sada okreće domaćoj A1 ligi gdje gostuje kod Hermes Analitice. Sljedeći Eurocup izazovi očekuju Cedevitu već nakon kratkog blagdanskog predaha, 27. prosinca, kada u Dom Sportova dolazi Levallois.