Eurokup: Cedevita skoro izgubila utakmicu iako je vodila 27 razlike

Odlično prvo poluvrijeme donijelo Cedeviti nenadoknadivu prednost

Momčad Cedevite je u 7. kolu 7DAYS Eurokupa došla do velike pobjede protiv momčadi Albe iz Berlina. Ostvarivši četvrtu pobjedu sigurno plovi prema nastavku natjecanja. Ovo je druga pobjeda Cedevite protiv Albe u skupini. Cedevita je bila prije ove utakmice na omjer 3-3, dok je Alba na drugom mjestu skupine imala 5-1.

Momčad Slavena Rimca ulazi jako dobro u utakmicu i ubrzo se odvaja na 9:20, da bi četvrtinu završila sa +21 razlike. U drugoj četvrtini dolaze na najvećih +27, da bi na poluvreme otišli sa prednosti 38:61.

Drugo poluvrijeme je donijelo jako razlomljenu igru i velike probleme domaćinima oko službenog sata. Alba se cijelo vrijeme pokušavala vratiti i držati priključak, nebi li dočekali grešku Cedevite. Ta greška se dogodila u četvrtoj četvrtini, bolje rečeno dosta njih, jer momčad Cedevite je neobjašnjivo pala u igri i minutu prije kraja Alba dolazi na -6(93:99), a 18 sekundi prije kraja i na -4, ali ipak prekasno i Cedevita nosi zlata vrijedne bodove za nastavak natjecanja.

Cedevita Zagreb: Pullen 18, Cobbs 20, Katić 7, Benite 17, Zganec 7, Stipanović 8, Bošnjak 8, Cook 4, Bell 14

Alba Berlin: Giffey 15, Mattisseck 15, Chapman 12, Wagner 5, Giedraitis 16, Thiemann 6, Clifford 9, Sikma 11, Peno 12