Euroliga: Ante Tomić odigrao utakmicu karijere i spasio Barcelonu od poraza u Istanbulu

Osmo kolo: Anadolu Efes - Barcelona 84:89 (produžetak). Tomić je ostvario fenomenalan učinak od 26 poena i 15 skokova

TOP 16 SKUPINA E – 8. kolo

ANADOLU EFES – BARCELONA 84:89 (produžetak)

Dvorana Abdi Ipekci. Gledatelja: 10.000

ANADOLU EFES: Balbay, Osman 6, Vasileiadis 14, Batuk 5, Erden 2, Gonlum 13, Deniz, Savanović 9, Gordon 13, Planinić 14, Bjelica 8

BARCELONA: Pullen, Dorsey 4, Sada 2, Huertas 5, Abrines 7, Navarro 17, Todorović 2, Papanikolau 10, Oleson 4, Lorbek 5, Nachbar 7, Tomić 26

Košarkaši Barcelone ostali su neporaženi u Topu 16 Eurolige i nakon pakla Istanbula. Katalonci su osmu pobjedu u jubilarnom 300. nastupu u elitnom natjecanju iščupali u produžetku na krilima hrvatskog reprezentativca Ante Tomića koji je odigrao najbolju utakmicu u dresu Barcelone.

Dubrovčanin je za 33 minute na parketu ostvario fenomenalan učinak od 26 poena i čak 15 skokova. Iz igre je šutirao 11-16, podijelivši pritom i tri aistencije. Sve to donijelo mu je valorizaciju od čak 40 bodova, te mu su smješi još jedan naslov MVP-a kola nakon što je i prošli tjedan bio proglašen za najkorisnijeg igrača Eurolige.

U trenucima kada su Turci već slavili veliku pobjedu, Amerikanac Dorsey je u posljednjoj sekundi regularnog dijela pospremio odbijanac nakon slobodnog bacanja Olesona i utakmicu odveo u dodatnih pet minuta. Prvih sedam poena Katalonaca u produžetku postigao je nezadrživi Tomić i Katalonce odveo prema osmoj pobjedi. Mario Hezonja nije bio u sastavu Barcelone.

Redove domaćina predvodio je pak bivši hrvatski reprezentativac Zoran Planinić koji je također zamalo ostvario “double-double” učinak. Za 31 minutu postigao je 14 poena (šut iz igre 5-13) i podijelio devet skokova.

Roko Leni-Ukić je sa Panathinaikosom poražen na gostovanju u Milanu (77:75). Kapetan hrvatske reprezentacije je za 13 minuta igre postigao dva poena (šut iz igre 1-6) i podijelio jednu asistenciju.

Rezultati 8. kola, skupine E: Anadolu Efes – Barcelona 84:89, Kutxa Laboral – Unicaja 71:81, Armani Milano – Panathinaikos 77:75

Redoslijed: Barcelona 16, Armani Milano 13, 3. Panathinaikos 12, Unicaja 12, Olympiacos 11, Fenerbahče 10, Anadolu Efes 10, Kutxa Laboral 9