Euroliga: Ante Tomić opet najefikasniji igrač Barcelone, Planinić od junaka do tragičara

Utakmice 10. kola, skupina E: A. Efes - Panathinaikos 60:65, Barcelona - Olympiacos 70:58. Skupina F: Lokomotiv - Galatasaray 66:67, Bayern - Real 85:83

TOP 16, Skupina E – 10. kolo

ANADOLU EFES – PANATHINAIKOS 60:65

Dvorana Abdi Ipekci. Gledatelja: 5.282

ANADOLU EFES: Balbay, Osman, Vasileiadis 10, Batuk 6, Erden 1, Gonlum 9, Deniz, Savanović 6, Gordon 6, Planinić 15, Kosut, Bjelica 7

PANATHINAIKOS: Charalampopoulos, Bramos 5, Batiste 6, Fotsis 14, Ukić 7, Lasme 11, Mavrokefalidis, Dimantidis 7, Pappas, Giankovitis, Maciulis 8, Wright 7

Košarkaši Panathinaikosa odnijelli su važne bodove iz pakla Istanbula, pobijedivši nakon produžetka Efes 65:60. Domaćin je imao sve u svojim rukama, ali je u završnici Grcima dopustio da “ukradu” utakmicu.

Dvoboj hrvatskih razigravača pripao je Ukiću, iako je Planinić postigao više poena. Ukić je za Grke imao sedam poena (2-6 šut iz igre) i isto toliko skokova za 30 minuta igre, dok je Planinić za četiri minute više ostvario 15 poena (5-16 šut iz igre), sedam skokova i tri asistencije.

Planinić je bio najefikasniji strijelac domaćina, ali je prvo propustio utakmicu odlučiti u regularnom dijelu, da bi pola minute prije kraja produžetka izgubio loptu i potom zbog prigovora zaradio tehničku pogrešku. Grci su uzeli ponuđeno i petom pobjedom ostali u igri za četvrtfinale. Turci su se pak nakon osmog poraza oprostili od ulaska među osam najboljih u Europi.

U dvoboju druge skupine F Lokomotiv je kod kuće nakon dramatične završnice poražen od Galatasaraya (66:67). Kruno Simon je za 21 minutu ostvario devet poena (3-9 šut iz igre), pet skokova i tri dodavanja.

Novu pobjedu, 11. uzastopnu u Euroligi, upisali su košarkaši Barcelone. U Palau Blaugrani savladali su aktualnog europskog prvaka Olympiacos 70:58.  Najučinkovitiji igrač Barcelone s vrijednosnim indeksom 21 bio je hrvatski centar Ante Tomić. Za 28 minuta igre upisao je 14 koševa (dvice 6-11, sl. bacanja 2-2), 11 skokova (6 napadačkih), 1 ukradenu loptu, 3 asistencije i 2 blokade. Marijo Hezonja nije bio u u Barceloninom sastavu, a najefikasniji strijelac domaćina bio je Brad Oleson s 15 poena.