Euroliga: Bogdanović najbolji u pobjedi Fenera, Simon i Planinić efikasni u porazima

Bogdanović je u pobjedi protiv Laborala (98:64) ubacio 17 poena. Simon je imao 14 u porazu Lokomotiva od Reala, Planinić 13 u porazu Efesa od Olympiacosa

Hrvatski košarkaši bili su zapaženi u ogledima 6. kola Topa 16 Eurolige košarkaša. Najbolju večer odradio je Bojan Bogdanović koji je u visokoj pobjedi Fenerbahčea protiv Kutxe Laboral (98:64) ubacio 17 poena za samo 22 minuta igre.  Najbolji hrvatski igrač za dvicu je gađao odličnih 7-10, ali je bio neprecizan za tricu (0-3). Tome je dodao i pet asistencija. Odličan je bio i Luka Žorić koji je u povratku nakon ozljede imao 13 poena (šut iz igre 6-9) i pet skokova za 19 minuta igre.

Krunoslav Simon je u domaćem porazu Lokomotiva od Reala ubacio 14 poena uz šest asistencija i tri skoka. Gađao je 1-2 za dva poena, 2-6 za tri i 6-6 s linije slobodnih bacanja. U redovima Reala Dontaye Draper je za devet minuta ostao bez poena.

Dobru partiju odigrao je i Zoran Planinić ali njegov Anadolu Efes niije imao šanse kod prvaka Europe Olympiacosa. “Djeca Pireja” slavila su 78:60, a Planinić je s 13 poena bio prvi strijelac svoje momčadi. Uz to je ostvario i pet skokova te sedam asistencija, ali imao i čak pet izgubljenih lopti.

Utakmice 6. kola, skupina E: Olympiacos – Anadolu Efes 78:60. Poredak: Barcelona 10, Olympiacos 10, Panathinaikos 8, Armani Milano 8, Unicaja 7, Anadolu Efes 6, Fenerbahçe 6, Kutxa Laboral 6

Skupina F: Lokomotiv – Real Madrid 74:78, Žalgiris – Partizan 89:77. Poredak: Real Madrid 11, CSKA Moskva 9, Maccabi 9, Lokomotiv 9, Galatasaray 7,Bayern 7, Žalgiris 7, Partizan 7