Euroliga: Kruno Simon odveo Lokomotiv do važne pobjede nad Maccabijem

Utakmica 9. kola, skupina F: Lokomotiv - Maccabi 78:76. Simon je u posljednjoj četvrtini postigao čak 15 od svojih 23 poena

Kruno Simon

TOP 16, Skupina F – 9. kolo

LOKOMOTIV – MACCABI ELECTRA 78:76

Gradska dvorana. Gledatelja: 6.012

LOKOMOTIV: Grigorjev, Brown 16, Williams 3, Hendrix 6, Kalnietis 10, Likhodey 9, Jasaitis 2, Zubkov 1, Žukanenko, Marić 6, Ponkrašov 2, Simon 23

MACCABI: Rice 2, Smith 6, Hickman 16, Ingles 7, Tyus, Pnini 11, Žižić, Blu 16, Altit, Landesberg, Schortsanitis 16, Harari

Hrvatski reprezentativac Kruno Simon odigrao je odličnu utakmicu u važnoj domaćoj pobjedi Lokomotiva nad Maccabijem u okviru 9. kola skupine F Topa 16 Eurolige. Simon je u posljednjoj četvrtini postigao čak 15 od svojih 23 poena i tako ruski sastav odveo do važne pobjede.

Zagrepčanin je podijelio i pet asistencija, te dva skoka. Za dva poena je gađao odličnih 7-10, za tri 1-6 i s linije slobodnih bacanja 6-6. Kod Maccabija je Andrija Žižić igrao sedam minuta za koje vrijeme nije postigao niti jedan poen (šut 0-2), ali je upisao tri skoka.

Maccabi je nakon poraza ostao na trećem mjestu s omjerom 6-3, dok Lokomotiv s omjerom 4-5 nastavlja borbu s Bayernom i Galatasarayjem za posljednje četvrto mjesto iz ove skupine koje vodi prema četvrtfinalu.