Krunoslav Simon predvodio Milano do pobjede, Ante Žižić ostvario 'double-double' učinak, Leon Radošević solidan. Repeša i Perasović upisali pobjede.

Euroliga: Krunoslav Simon najbolji u pobjedi Milana, zapaženi nastupi Ante Žižića i Leona Radoševića

Krunoslav Simon foto: HKS

Veoma zapažen učinak ostvarili su naši košarkaši u sklopu 19. kola Eurolige.

Milano našeg Jasmina Repeše pobijedio je u sklopu 19. kola Eurolige na domaćem parketu favorizirani Olympiakos s 99:83. Unatoč pobjedi, Milano je ostao na posljednjem mjestu s omjerom pobjeda i poraza 6:13. Velike zasluge za spomenutu pobjedu imao je Krunoslav Simon koji je ostvario najbolji učinak od 16 koševa (šut za dva 2/6, šut za tri 2/3, slobodna bacanja 6/6), pet skokova, sedam asistencija, jedna ukradena, jedna izgubljena lopta i dvije blokade. U redovima Olympiakosa najviše koševa, također 16, postigao je Georgios Printezis.

Turski derbi sinoć su igrali Anadolu Efes našeg Velimira Perasovića i Darussafaka Dogus. Pobijedio je domaćin rezultatom 93:81 u čijoj je pobjedi najbolji učinak ostvario Brandon Paul s ubačenim 21 košem, dok je kod gostiju Brad Wanamaker zabio 24 koša. Za goste je fantastičnu utakmicu odigrao Ante Toni Žižić koji je za 34 minute ostvario ‘double-double’ učinak od 16 koševa (šut za dva 6/11, slobodna bacanja 4/5) i nevjerojatnih 18 skokova.

Bamberg je ugostio Real Madrid i tijesno izgubio 89:91. Za goste je Sergio Llull postigao 26 koševa, dok je za domaćine Fabien Causeur zabio 14 koševa. Leon Radošević je za domaćine igrao malo više od 15 minuta i pritom upisao 11 koševa (šut za dva 4/6, slobodna bacanja 3/3), a spomenimo i učinak naturaliziranog Hrvata Dontayea Drapera koji je u dresu Reala ostvario 5 koševa, dva skoka i četiri asistencije.