EUROLIGA: Pobjede Darussafake, Efesa i Baskonije

Sinoć su odigrane tri utakmice 5. kola košarkaške Eurolige.

Žalgiris je u Kaunasu dočekao momčad Darussafake. Domaćini su odlično otvorili susret te su nakon prve četvrtine imali vodstvo od 10 koševa razlike (25:15). Druga četvrtina je bila siromašna koševima, obje momčadi su imale ispod 30 posto šuta iz igre te se na poluvrijeme otišlo s rezutatom 35:26 za Žalgiris. Gosti su do preokreta stigli u trećoj četvrtini zahvaljujući odličnom šutu (7/11 šut za tri poena) te se u posljednju četvrtinu ušlo s vodstvom Darussafake 56:61. Svoju su prednost igrači turskog sastava uspješno zadržali do kraja susreta te su tako stigli do svoje treće pobjede. U domaćim redovima je najbolji bio Jankunas s 21 košem i 11 skokova dok su kod gostiju po 16 koševa zabili Wilbekin i Moerman.

Žalgiris – Darussafaka 80:83(25:15, 10:11, 21:35, 24:22)

Crvena Zvezda je u Kombank Areni ugostila Baskoniju (bivša Laboral Kutxa). Baskonia je gotovo savršenom, agresivnom obranom ograničila domaći sastav na 28 koševa u prvom poluvremenu (28:37). Baskijski sastav je bez većih problema održavao svoju prednost do kraja te su upisali svoju treću pobjedu u pet odigranih utakmica. Najefikasniji igrači kod gostiju su bili Larkin i Beaubois (16 koševa) dok je kod domaćina najbolji strijelac bio Gudurić s 12 koševa, a tome je dodao i 6 skokova.

Crvena Zvezda – Baskonia 63:70 (15:22, 13:15, 20:22, 15:11)

U najzanimljivijoj utakmici večeri, Anadolu Efes Velimira Persovića je igrao protiv Panathinaikosa. Gosti su zahvaljujući dobroj timskoj igri (svi igrači su se do poluvremena upisali u strijelce) na poluvrijeme otišli s vodstvom od 7 razlike (35:42). Efes je čvršćom obranom u trećoj četvrtini uspio neutralizirati vodstvo grčkog sastava te se u posljednu četvrtinu ušlo s izjednačenim rezultatom (53:53). Momčadi su se u posljednoj četvrtini izmjenjivale u vodstvu i sve je upućivalo na neizvjesnu završnicu. Tako je i bilo, momčad Efesa je imala dva šuta za pobjedu, ali je Honeycutt u oba slučaja bio neprecizan te seotišlo u produžetke. U prvom se produžetku nijedna momčad nije uspjela odvojiti na više od dva razlike, a novi produžetak je donio K.C. Rivers (Panathinaikos) košem u posljednoj stotinki. Domaćini su serijom 9:0 otišli na 9 koševa razlike što im je bilo dovoljno da upišu drugu pobjedu. U Persovićevoj momčadi su čak trojica igrača imala ‘double-double’ učinak (Honeycutt, Dunston i Brown) dok su kod gostiju najbolji bili Gist s 12 koševa i 11 skokova te K.C. Rivers s 15 koševa.