Euroliga: Tomić, Hezonja, Šarić i Draper ispali u četvrtfinalu

Olympiacos - Barcelona 71:68 (16:17, 13:20, 21:13, 21:18) ; Anadolu Efes - Real Madrid 63:76 (21:18, 18:15, 10:18, 14:25)

Poznati su svi sudionici Final Foura Eurolige. To su Fenerbahče, CSKA Moska, Real Madrid i Olympiacos.

Barcelona naših Ante Tomića i Marija Hezonje šokantno je poražena u Ateni 71:68 tricom Georgiosa Printezisa u zadnjoj sekundi. Katalonska momčad vodila je četiri razlike na ulasku u zadnju minutu, ali zahvaljujući nevjerojatnoj seriji grešaka momčadi Xavija Pascuala Grci su došli do pobjede. Tomić je bio najefikasniji u redovima gostiju s 13 poena i sedam skokova, a Hezonja nije ulazio u igru. Kod Grka je najbolji bio Vassilis Spanoulis koji je zabio 17 i podijelio pet asistencija iako je igrao ozlijeđen i u nekim trenucima vidno je šepao. Naturalizirani Hrvat Oliver Lafayette ubacio je dva poena.

Anadolu Efes Darija Šarića i Dontayea Drapera također je ispao nakon četiri utakmice, a ponovno se ključnom pokazalo drugo poluvrijeme gdje je Real i po treći put zaredom okrenuo utakmicu. Konačni rezultat glasi 63:76. Šarić je odigrao odličnu utakmicu te je za 28 minuta ubacio devet poena, skočio 12 puta i podijelio pet asistencija. Draper je igrao 26 minuta i upisao je pet poena te po tri skoka i asistencije. Real je predvodio Rudy Fernandez sa 17.

Hrvatsku će na Final Four koji se igra se od 15. do 17. svibnja u Madridu predstavljati Luka Žorić koji nastupa u Fenerbahčeu i Lafayette u dresu Olympiacosa.