Euroliga: Tomić i Hezonja slavili, Šarić najbolji u porazu od Reala

Barcelona - Olympiacos 73:57 (20:8, 15:18, 15:12, 23:19); Real Madrid - Anadolu Efes 80:71 (22:20, 13:23, 26:10, 19:18)

Barcelona je upisala prvu pobjedu u doigravanju Eurolige. Olympiacos nije bio na razini i Katalonci su bez većih problema slavili.

Domaćin se od samog početka nametnuo na terenu, a veliki odmor otišlo se s rezultatom 35:26. Do kraja dvoboja prednost je rasla do konačnih 73:57. Ante Tomić po običaju utakmicu je započeo u petorci. Za 21 minutu ubacio je šest poena čemu je pridodao četiri skoka, tri asistencije i dvije blokade. Mario Hezonja igrao je 17 minuta i ubacio je pet poena. Zanimljivo je kako nitko u redovima Olympiacosa nije bio dvoznamenkast, a naturalizirani Hrvat Oliver Lafayette zabio je pet.

Real Madrid slavio je protiv Šarićevog Efesa 80:71. Gosti su pomalo neočekivano vodili na poluvremenu osam razlike, ali furioznom trećom dionicom Madriđani su okrenuli susret u svoju korist i mirno ga priveli kraju.

Dario Šarić bio je najbolji pojedinac kod poraženih s 13 poena i pet skokova. Dontaye Draper ubacio je šest uz četiri skoka i dvije asistencije. Kod domaćih K.C. Rivers zabio je 21.

Sljedeći susret je na rasporedu u petak, 17. travnja nakon čega serija seli u Atenu.