Euroliga: Ukić solidan u pobjedi Panathinaikosa, Bogdanović drugi strijelac u porazu Fenera

Rezultati 13. kola Topa 16, skupina E: Panathinaikos – Unicaja 69:60, Laboral Kutxa – Fenerbahče 95:73

Roko Leni-Ukić

U pretposljednjem kolu Topa 16 Eurolige Panathinaikos je pobjedom nad Unicajom (69:60) osigurao četvrfinale, dok je Laboral Kutxa bila bolja od Fenerbahčea (95:73).

Grci su u svojoj O.A.K.A Areni furiozno krenuli na krilima Roka Ukića i na kraju ubilježili pobjedu koja je u daljnje natjecanje gurnula i najvećeg rivala Olympiacos. Kapetan hrvatske reprezentacije na kraju je ubilježio sedam poena (šut iz igre 3-8) za 19 minuta na parketu. Uz to je imao dva skoka i dvije asistencije, ali i čak četiri izgubljene lopte.

Fener je uvjerljivo poražen na gostovanju u Španjolskoj. Bojan Bogdanović je s 14 poena (šut iz igre 3-9) za 31 minutu igre bio drugi strijelac gostiju. Dobar je bio i Luka Žorić s devet poena i 7 skokova za 22 minute na parketu.

Rezultati 13. kola, skupina E: Panathinaikos – Unicaja 69:60, Laboral Kutxa – Fenerbahče 95:73. Poredak: Barcelona 25, Milano 23, Panathinaikos 20, Olympiacos 18, Unicaja 18, Fenerbahče 18, Laboral 17, Efes 14 bodova

Skupina F: Bayern – Maccabi 92:94. Poredak: CSKA 22, Real 22, Maccabi 21, Lokomotiv 18, Galatasaray 18, Bayern 18, Partizan 15, Žalgiris 13 bodova