Europa se nakon 5 godina vratila u Gradski vrt: Osijek potvrdio klasu i u uzvratu

Osijek je dočekao dan kada se Europa vratila u Gradski vrt, a ugodno popunjene tribine osječkog stadiona svjedočile su potpunoj dominaciji domaće ekipe u srazu sa skromnim gostima iz Andore. Osijek je na kraju slavio 4:0 u dvoboju sa Santa Colomom, a da je bilo malo više preciznosti kod domaćih igrača gosti su mogli u Osijeku doživjeti pravi potop.

Od prve minute je počeo pritisak Osijeka, pa je već u četvrtoj minuti Lukić pogodio gredu. Nije se dugo čekalo na pogodak budući da je već u šestoj minuti precizan bio Muzafer Ejupi, najbolji strijelac Osijeka. Nakon uvodnog gola, Osijek je nizao promašaje, tresla se ponovno greda, a u 38. minuti Osijek povećava rezultat. Gostujući stoper je nesmotreno startao na Šoršu, a sudac iz Sjeverne Irske je pokazao na bijelu točku. Precizan je bio kapetan Borna Barišić, te je ujedno i postavio rezultat s kojim se otišlo na poluvrijeme.

U nastavku smo gledali show u režiji Petra Bočkaja, novog igrača Osijeka koji je ove sezone došao iz redova Lokomotive u paru s Erosom Grezdom. Prvo je u 56. minuti Bočkaj lijepo okrunio jednu kontru potkopavanjem gostujućeg golmana, da bi pet minuta kasnije predivno pogodio iz slobodnog udarca s nekih 30 metara. Do kraja utakmice bilo je još nekoliko prilika za povećanje vodstva, no Osijek se zadovoljio s visokih 4:0 i sa ukupnih 6:0 prolazi u drugo pretkolo Europa Lige gdje ih čeka puno ozbiljniji protivnik, švicarski Luzern.

Osijek – Santa Coloma 4:0 (Ejupi 8′, Barišić (P) 40′, Bočkaj 56′, 62′)

Osijek: Malenica – Barišić, Barać, Škorić, Šorša (od 63′ Grgić) – Bočkaj (od 71′ Pušić), Lopa, Lukić, Grezda – Boban (od 62′ Perošević), Ejupi

Santa Coloma: Escalante – Ruiz, Codina, Maneiro, Orosa – Rubio (od 83′ Salomo), Bousnine (od 57′ Rubio), Aloy, Sandro – Pedro Reis (od 68′ Bernat), Alonso