Europska liga: Bilić proživljavao dramu jedanaesteraca, Pejić dvostruki strijelac

Slaven Bilić tek poslije drame jedanaesteraca izborio je s West Hamom treće pretkolo Europske lige...

Slaven Bilić/Foto: Gettyimages

West Ham je mnogo teže no što se očekivalo izborio prolaz u treće pretkolo Europske lige. Momčad kojoj je na čelu hrvatski stručni stožer eliminirala je Birkirkaru tek nakon lutrije jedanaesteraca, nakon što je gotovo 45 minuta igrala s igračem manje.

Slaven Bilić otputovao je na Maltu s minimalnom (1:0) prednošću, no Birkirkara se u uzvratu postavila vrlo hrabro, nastupila je bez respekta te gotovo kreirala senzaciju u regularnom dijelu ogleda.

Londončani su u devedeset minuta poraženi s 1:0, isti je rezultat na semaforu stajao i poslije pola sata produžetaka, a u raspucavanju s bijele točke stopostotni čekićari kaznili su tek jedan promašaj Maltežana.

U ostalim utakmicama Europske lige, uspjeh je od hrvatskih predstavnika ostvario i vratar, ali i kapetan Željezničara Marijan Antolović, koji je daljnje natjecanje izborio preko mađarskog Ferencvarosa.

Stjepan Poljak prošao je s Interom iz Bakua protiv Hafnarfjodura, dok je Matej Jelić ponovno pokazao fantastičnu formu i klasu, ovoga puta upisavši dvije asistencije za Žilinu u 4:2 potvrdi prolaza kontra Dacije. Dva pogotka postigao je pak Pero Pejić, u prolazu albanskog Kukešija protiv Mladosti iz Podgorice.