Europska liga: Dinamo pobijedio Astru, Rijeka izgubila protiv Standarda

Utakmica 1. kola: Dinamo - Astra 5:1, Standard - Rijeka 2:0

Nogometaši Dinama pobijedili su rumunjsku Astru 5:1, dok je Rijeka izgubila na gostovanju kod Standarda 0:2 u 1. kolu Europske lige. Dinamo je odigrao odličnu utakmicu protiv rumunjskog predstavnika upisavši tek treću pobjedu u 20 posljednjih utakmica na domaćem terenu. Pobjednik je već bio poznat na poluvremenu, Soudani je zabio hat-trick (17′, 24, 45′) za uvjerljivih 3:0 nakon 45 minuta.  Henriquez  (70′) i Ćorić dodali su po jedan gol (90′), dok je počasni pogodak za goste potigao Chitu u 82. minuti.

Rijeka je izgubila u Belgiji. Domaćin je poveo u 74. minuti. Mpoku je izveo slobodan udarac, a glavom proslijedio loptu u mrežu – 1:0. Rijeka je inače prije toga propustila dvije velike, a oba puta neprecizan je bio Ivan Krstanović. Ipak, zatresla se i mreža Standarda. U 83. minuti Cvijanović je odlično ubacio, Vešović smirio loptu i poentirao, ali pomoćni sudac signalizirao je zaleđe i – pogriješio.

Standard je potvrdio pobjedu u golom Aruja u 88. minuti.