[VIDEO] Europska liga: Hajduk europsku sezonu otvorio minimalnom pobjedom

Hajduk je u novu sezonu, sada već tradicionalno, ušao prvom utakmicom drugog pretkola Europske lige, a kao i proteklih sezona zbog Ultra festivala svoju domaću utakmicu odigrao je u Dugopolju. Na Stadionu Hrvatskih vitezova Splićani su ugostili bugarski Levski i slavili s minimalnih 1:0.

Već u sedmoj minuti Vlašić je uputio prvi udarac, no otišlo je pored gola. Splićani su pritiskali tijekom susreta i u 24. minuti iskoristili su svoju dominaciju. Pirgov je srušio Gentsogloua u kaznenom prostoru, a Šveđanin Al-Hakim pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Futacs i doveo Bile u vodstvo.

Ponovno je tada utakmica krenula u mirnije vode, Hajdukovci su napadali, no ne tako intenzivno, dok su gosti čekali priliku iz kontri. U 39. minuti Erceg je presjekao jednu loptu na sredini terena i uposlio Barryja, no on je pucao pored gola. Do kraja poluvremena nije bilo većih prilika i na odmor se otišlo s minimalnom prednošću Hajduka.

Nastavak je u 49. minuti slabašnim pokušajem otvorio Tudor, da bi Mitrev upisao svoju prvu obranu četiri minute kasnije, nakon što se Futacs našao sam pred njime. U 57. minuti Vlašićev slobodni udarac krajnjim naporom obranio je Mitrev, a na povratnoj lopti Radošević je pucao pored gola.

Prvi udarac gosti su uputili minutu kasnije, no Stipica je s lakoćom zaustavio pokušaj Rosua. U 62. minuti Mitrev je ponovno spasio svoja vrata odličnom paradom nakon udarca Ercega, a 16 minuta kasnije Cvetković je na drugoj strani centrirao, no Panayotov je glavom pucao preko gola. Deset minuta prije kraja Vlašić je nakon odličnog soloprodora nažalost pucao pored gola pa je susret završio 1:0. Šveđanin Al-Hakim odsudio je susret na izvanrednoj razini, a pokazao je žute kartone Ercegu, Nižiću, Barryju i Memolli te petorici gostujućih igrača.