Europska liga: Hajduk u Slovačku ili Austriju, Rijeka na sami istok Europe

Europska liga: Hajduk u Slovačku ili Austriju, Rijeka na sami istok Europe

Odličan ždrijeb za naše klubove.

foto: Fcnaija.com

U sjedištu krovne europske nogometne federacije Uefe u švicarskom Nyonu izvučeni su parovi četvrtog pretkola Europske lige, takozvanog play-offa.

Ždrijeb je ponudio zanimljive dvoboje, a bio je zatvorenog tipa, što je značilo da se nisu mogle sastati i momčadi iz iste države.

Sve nas je najviše zanimalo koga će izvući dva preostala hrvatska predstavnika, Hajduk i Rijeka. I oba su prošla vrlo dobro. Bili će tako, ukoliko prođu Steauu, igrati protiv boljeg iz susreta Slovana iz Bratislave i bečkog Rapida, dok će viceprvaci Hrvatske, ako prođu norveški Sarpsborg, igrati protiv Pyunika iz Yerevana ili izraelskog Maccabi Tel-Aviva.

Vrijedi spomenuti i kako će Dinamo, ukoliko izgubi utakmicu trećeg pretkola Lige prvaka od Astane, igrati protiv pobjednika dvoboja Hapoel Beer-Sheva iz Izraela i APOEL-a iz Cipra.

Europska liga, četvrto pretkolo:

Olimpija Ljubljana (SLO) / HJK Helsinki (FIN) – Poraženi iz susreta Crvena Zvezda (SRB) / Spartak Trnava (SVK)

Hapoel Beer-Sheva (IZR) / APOEL (CIP) – Poraženi iz susreta Astana (KAZ) / Dinamo Zagreb (HRV)

Cork City (IRS) / Rosenborg (NOR) – Poraženi iz susreta Salzburg (AUT) / Shkendija (MAK)

Legia Warszawa (POLJ) / F91 Dudelange (LUX) – Alashkert (ARM) / Cluj 1907 (RUM)

Spartaks Jurmala (LAT) / Suduva (LIT) – Poraženi iz susreta Celtic (ŠKO) / AEK Atena (GRČ)

Sheriff (MOL) / Valur Reykjavik (ISL) – Poraženi iz susreta Qarabag (AZE) / BATE Borisov (BLR)

Poraženi iz susreta Malmo (ŠVE) / Videoton (MAĐ) – The New Saints (WAL) / Midtjylland (DAN)

Torpedo Kutaisi (GRU) / Kukesi (ALB) – Ludogorets Razgrad (BUG) / Zrinjski Mostar (BiH)

Sigma Olomouc (ČEŠ) / Kairat Almaty (KAZ) –  Sevilla (ŠPA) / Žalgiris (LIT)

Sarpsborg (NOR) / Rijeka (HRV) –  Pyunik Yerevan (ARM) / Maccabi Tel-Aviv (IZR)

Jagiellonia (POLJ) / Gent (BEL) – Mariupol (UKR) / Bordeaux (FRA)

Nordsjaelland (DAN) / Partizan Beograd (SRB) – Bešiktaš (TUR) / LASK Linz (AUT)

Slovan Bratislava (SVK) / Rapid Beč (AUT) – Hajduk Split (HRV) / FCSB (RUM)

Apollon Limassol (CIP) /  Dinamo Brest (BLR) – Vitesse (NIZ) / Basel 1893 (ŠVI)

Glasgow Rangers (ŠKO) / Maribor (SLO) – Ufa (RUS) / Progres Niederkorn (LUX)

Hapoel Haifa (IZR) / Atalanta (ITA) – CSKA-Sofia (BUG) / Kopenhagen (DAN)

Dinamo Minsk (BLR) / Zenit St. Petersburg (RUS) – Hibernian (ŠKO) / Molde (NOR)

Trenčin (SVK) / Feyenoord (NIZ) / Sturm Graz (AUT) / AEK Larnaca (CIP)

Genk (BEL) / Lech Poznan (POLJ) / Spartak Subotica (SRB) / Brondby (DAN)

Olympiacos (GRČ) / Luzern (ŠVI) – Istanbul Basaksehir (TUR) / Burnley City (ENG)

Zorya Luhansk (UKR) / Braga (POR) – Leipzig (NJEM) / U Craiova (RUM)

Prvi susreti na rasporedu su 23. kolovoza, dok su uzvrati tjedan dana kasnije.

Obavještavamo Vas da portal hrvatskareprezentacija.hr zbog tehničkih poteškoća privremeno prestaje sa radom.